Turista v Praze


Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek a pátek byl minulý týden prodloužený víkend, tak jsem měla spoustu volna. A já když mám moc volna, tak potřebuji plán! Nedokážu totiž celý den prosedět doma, ta představa mě naprosto ubíjí (musím se přemlouvat zůstat v klidu doma, i když jsem třeba nemocná). No a jelikož většina mých kamarádek teď nebyla v Praze, za oběť musel padnout můj Petr, tudíž se stal mojí kámoškou po celý víkend.

Rozhodli jsme se využít volné dny k procházení a dostatečného ocenění krásných míst v Praze. V sobotu jsme se vydali ke Strahovskému klášteru a potom střemhlav dolů pěšky až na Újezd. Měli jsme nádherné počasí, krásný výhled na sady pod Petřínem, až mi to trochu připomínalo Itálii. Na Újezdu jsme se rozhodli podívat do kostela zasvěcenému Panně Marii Vítězné, kolem kterého často projíždím cestou do a z práce, ale nikdy mě nenapadlo podívat se dovnitř. Netušila jsem, že tento kostel je celkem hodně navštěvovaný turisty a kostel je na to i připraven, můžete se podívat i do hlubších prostor, zhlédnout fotografie a dovezené památky z misií a dozvědět se něco o historii kostela. Pak jsme se pěšky vydali na Národní třídu, kde jsme zasedli v naší oblíbené Kmotře a já se odvážila dát si rizoto s červenou řepou a gorgonzolou a svého rozhodnutí vůbec nelitovala! 


V neděli jsme si udělali kratší procházku k Letohrádku královny Anny, který je hned vedle Pražského hradu. Už jsme tuto zahradu navštívili pár let zpátky a tehdy ještě u vchodů nekontrolovali obsah tašek a vůbec si nepřipadal jako na letišti, takže na tuhle kontrolu buďte připraveni, pokud se tam budete chtít vydat. Byli jsme tam někdy po obědě a naštěstí moc turistů nebylo, takže procházka byla moc příjemná. Dokonce v zahradách momentálně probíhají přehlídky sov a dravců, což byla taky zajímavá podívaná. Zajímavý pohled byl hlavně na jednu konkrétní paní, která se fotila s krásným velkým orlem bělohlavým, ale zajímalo ji akorát, jestli má perfektní fotku na instagram. Přišlo mi to celkem legrační, protože kdybych já měla já na ruce posazeného orla bělohlavého, tak kašlu na nějaké pózování a spíš si užívám ten blízký pohled. 
Náš víkend plný procházek po prosluněné Praze jsme zakončili v kavárně Místo, která je moje nejoblíbenější, protože ji mám blízko od domova. :-D 

Snad vás bavil po delší době takový oddechový článek a dejte vědět, jaké máte plány na léto!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram