13 nekrásnějších maličkostí v mém životě

zdroj: pinterest.com (ilustrace od Sally Nixon)
Občas jsme všichni s něčím ve svém životě nespokojeni, a to bývá to, o čem nejvíce mluvíme, protože nám to leží v žaludku a potřebuje to ven. Je to pochopitelný a já občas dokážu mluvit po telefonu s mamkou a ona mi po 20 minutách našeho rozhovoru řekne, že jsem si celou dobu jen stěžovala a že už to stačí. A v takových chvílích se za sebe trochu stydím. 

Koukala jsem nedávno na jednu přednášku na TED Talks (konkrétně "Jak se stát psychicky silnou osobou?"), ve které přednášející stručně popisovala svůj životní příběh (velmi tragický, musím podotknout) a co si uvědomila, že musí udělat, aby se ve svém životě pohnula dál. Jsou to věci, které v podstatě slyšíme skoro denně na každém kroku. Přestat porovnávat náš život s životem ostatním, závidět a litovat sebe a svůj život. Propadáme se tím do stavu, který ubližuje jen nám a brání v rozvoji. Haha, to se snadno řekne, ale hůř se to v životě praktikuje. 

Já určitě nejsem v tomto náhledu na život stoprocentní. Ale snažím se neustále uchovávat v paměti tuhle přednášku a kdykoli, kdy si uvědomím, že začínám propadat nějaké závisti nebo sebelítosti, tak už se dokážu zastavit a podívat se na z trochu jiné perspektivy. 

Je jedno cvičení, o kterém se v přednášce mluví, jak trochu posilovat psychiku a pozitivitu, a to skrz vděk. Prý pomáhá udělat si jednou za čas seznam věcí, za které jsme v životě vděční nebo co na sobě máme rádi atd. Já se rozhodla udělat seznam maličkostí, které ve svém životě miluju. Jsou to přesně ty věci, které když se dějí, tak se nad nimi pozastavím a ocením je. 

1. Když svítí sluníčko a trochu pofukuje vítr 

2. Když ráno zpívají ptáci a ulice jsou ještě tiché

3. Když si můžu příjemně popovídat s přáteli a smát se z plných plic

4. Letní trhy a čerstvá zelenina a ovoce

5. Uklizený byt a bez věcí, co nepotřebuju

6. Čerstvě upečený koláč, co provoní celý byt

7. Dobré jídlo, které i hezky vypadá

8. Čistě povlečená postel

9. Příjemná hudba, při které jsem dojatá

10. Výlety po městech i lesích

11. Upřímné objetí od osob, co miluju

12. Ranní jóga, kdy se moje tělo probouzí 

13. Když si můžu pohladit pejska

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram