Víc v roce 2018

Spousta lidí na konci roku dělá předsevzetí do dalšího a velmi často jsou podobná- méně jíst tohle, víc cvičit, pít méně alkoholu, atd atd.. I já jsem měla svůj list pár předsevzetí, jelikož ta z minulého roku se mi vyplnila, tak jsem v sílu předsevzetí prostě věřila. Co se mi ale na mých předsevzetích nelíbilo, bylo to, že byla plná odepření. Samá omezení v různých směrech a říkám si: ,, To mi ten rok 2018 pěkně začne, když si budu akorát vše zakazovat." Udělala jsem tedy seznam nový, mnohem jednodušší a zaměřený na věci, na kterých mi záleží úplně nejvíc.

1) Více odvahy
Tento bod obsahuje spoustu přání v mém životě, proto ho dávám na první místo. Myslím si že to krásně ukazuje, co mi v mém životě chybí. Odvaha do něčeho se pustit, odvaha něco pokazit, odvaha uznat chybu a odvaha něco začít znovu. Strašně ráda bych v tomto roce získala odvahu vydat sbírku básní, více se pohybovat v kruzích mého zájmu a nemyslet si, že tam nepatřím. Chci mít odvahu spořádat velký kus dortu a necítit se provinile.

2) Více se starat o své tělo a mít ho ráda
Myslím, že v roce 2017 jsem svůj pohled na sebe výrazně otočila k lepšímu. Začala jsem hodně aktivně cvičit jógu a našla v tom obrovské zalíbení, taky kvůli tomu, že její cvičení mi dává nějaký smysl, proč to dělám, V čem mám ale pořád mezery je starání se o tělo také zdravotně. Neustále přehlížím drobné náznaky, že je něco s mým tělem špatně. V posledních měsících se mi začaly hodně dělat různé vyrážky a ekzémy, mám pravděpodobně problém s pravým kolenem a musím konečně začít víc chodit k zubaři! Proto se v tomto roce chci víc starat o své tělo a myslet na něj, 

3) Jíst ještě víc ovoce a zeleniny!
Na svém původním seznamu předsevzetí jsem měla položku "jíst maso jen jednou týdně". Já si za tím tak nějak pořád stojím a nemyslím si, že by to pro mě bylo těžké, protože po masu nikdy nijak neprahnu, moje nejoblíbenější jídla jsou totiž sýrová pizza a kari rýže. Jenom jsem po přehodnocení mých předsevzetí usoudila, že si nechci něco zakazovat a obrátila jsem to na pozitivnější stranu. Chci jíst více ovoce a zeleniny, protože mi dělá dobře na žaludek. Chci prostě jíst to, po čem se cítím dobře a na co mám chuť a nechci, aby mě v tom někdo ovlivňoval.

4) Myslet na sebe stejně jako na ostatní
Mám různá období. Občas si procházím sobeckým obdobím, kdy pro svoje "starosti" nevidím, čím si musí projít ostatní, pak se zase dostanu do fáze, kdy chci za každou cenu vyhovět druhým, až to koliduje s tím, kdo jsem a na sebe vůbec neberu ohled. Chtěla bych tedy asi do budoucna najít nějaký balanc mezi tím, kdo jsem já a v co věřím a tím, čím můžu pomoci a udělat radost druhým.

Šťastný Nový rok všem (a nezvracejte na koberec)!


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram