Nejlepší filmy roku 2017Každý vidí rok 2017 různě. Někdo tvrdí, že to byl hodně špatný rok, jiný že to byl nejlepší rok jeho života. Já se to rozhodla posoudit prostřednictvím filmů, protože proč soudit svůj život, když můžete soudit ty fiktivní? Přemýšlela jsem, co má můj výběr nejlepších filmů za tento rok společného (kromě toho, že je považuji za dobré), a kupodivu většina těchto filmů má společnou válku. Ale mě prostě tématika válek a světových válek tak nějak odmala zajímá. Jediné, co to rozbíjí, je muzikálová Kráska a zvíře.

1. Král Artuš: Legenda o meči

Všechny prvky filmu mi přišly perfektní a přesně se mi trefily do vkusu. Jak velmi originální a netradiční soundtrack, který ale pořád člověku zapadá do dobového zařazení, tak dost magické pojetí známého příběhu. Známá story o králi Artuši a meči Excalibur se nám tu ukazuje v trochu jiném světle (spíše temnotě) a je skvělé, jakou dynamiku a akci příběh má. Stále si ale zachovává vážnost, dramatičnost a nemůžu si víc vynachválit výběr herců (ano, Charlie Hunnam, o něm mluvím..)

2. Dunkerk

Když se spojí téma 1. světové války, režie Christophera Nolana, který je pro mě režisérský bůh, a kamera, která vás vtáhne do děje a emocí příběhu, tak je to jasný. Je to pro mě důležitý film. Christopher Nolan se vyznačuje tím, že si rád hraje s časem a různými rovinami. Příkladem může být Interstellar, dokonalé Memento, nebo velmi známé Inception. I tady Nolan podává tento příběh podle skutečné události neotřelým způsobem, a to právě pomocí hrátek s časem. Po zhlédnutí filmu jsem byla ještě několik hodin v depresivním transu, protože tak silné napětí a strach z neznámého prožíváte s hlavními postavami.

3. Star Wars: The Last Jedi

Úplně upřímně, tento film jsem měla na seznamu ještě předtím, než jsem ho viděla. Možná jsem tak trochu Star Wars fanatik, a proto se tento film na můj seznam dostal, ale i tak si myslím, že má svoje důvody, proč je dobrým filmem obecně. Univerzální téma Star Wars vždy byla dysfunkční rodina, což je podle mě naprosto fantastické téma, se kterým se určitě mnoho lidí ztotožní. Dále tu máme nepředvídatelnost hlavních postav, nejsou čistě dobré nebo zlé a konkrétně v tomto filmu není radno dát na první dojem.

4. Wonder Woman

Jak já jsem se těšila na tuhle superhrdinku! Mám pocit, že jí nic nechybí. Diana, princezna Amazonek se díky své tvrdohlavosti a píli stane úžasnou bojovnicí (cítím tu trochu Xenu). Své schopnosti může využít, aby pomáhala těm, kteří to potřebují (že by hrdinský komplex?) a když na jejich ostrově havaruje americký pilot a Diana se dozví, jaká zuří ve světě válka, tak neváhá ani na chvíli, přes protest své rodiny. Diana bojuje po boku mužů ve válce a objevuje jí dosud nepoznané hodnoty, zákoutí lidské povahy a samozřejmě objevuje i sebe, jak už to tak bývá. Já jsem byla při filmu celou dobu dojatá, jak Diana neoblomně bojovala, věřila ve výhru a neztrácela naději.

5. Kráska a zvíře

Tento snímek tak trochu vyčuhuje mezi ostatními. Remake této již klasické kreslené disneyovky se ale moc povedl, a proto vám ho tu s klidem v duši servíruji. Pokud ale nejste úplně na muzikály, tak bych se vám možná nemusela trefit do vkusu. Emma Watson se představuje v roli Belle, což byla skvělá volba, protože je jak sečtělá, tak kráska. Celé obsazení je vlastně skvělé, především tedy dabing, vzhledem k tomu, že polovina castu je nádobí či nábytek! A co teprve soundtrack, vedle klasických a musím podotknout lépe přezpívaných známých písniček se tu objeví i nějaké nové, jako například velmi smutná Evermore.


Jaké byly podle vás nejlepší filmy tohoto roku?

(zdroj obrázků: pinterest.com)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram