Moje závislosti


Tento článek není o drogách, alkoholu, kávě ani cigaretách! Moje závislosti se totiž pohybují někde úplně jinde, jelikož neholduju ani jedné z výše zmiňovaných věcí. Jsou to tedy takové alternativní závislosti, dá se říct. Pokud vás baví články, kde plácám náhodné blbosti o svém životě, tak dnešní článek je to pravé. Téma je totiž velmi oddechové, což při tomto temném a upršeném týdnu rozhodně neuškodí.

1. Hrnečky a mističky
Netuším, kde to vzniklo, ale jsem naprosto ujetá na tyto dva druhy nádobí. Teď u mě tedy hlavně frčí misky, protože hrnečky se nám v kuchyni už nikam v polici nevejdou, ale misky jsem schopná ještě někam propašovat, což určitě mým spolubydlícím dělá radost! Momentálně jsem zatížená na žlutou barvu a objevila jsem v HomeArt dokonalou misku s nápisem Bistrot Cereal, která je nádherná žlutá. Vždycky se najde nějaká perfektní miska, kterou musím mít, je to prokletí. Hlavně moje nejoblíbenější jídla se jí z misek! Musli, chipsy, rýže, polévky. Není co víc řešit.

2. Musli
Kdysi jsem začala jíst musli, abych měla nějakou zdravější snídani místo chleba s máslem a šunkou. A stalo se to mojí naprostou závislostí a nejoblíbenějším jídlem dne! Nejradši mám skořickové musli s mandlemi a sušenými jablky, pěkně s bílým jogurtem a banánem. A nejlépe v pěkné mističce!

3. Brambůrky
Tady asi není co dodávat. Každý to už snad o mně ví, pravděpodobně celá škola a učitelé taky, jelikož mi už byly chipsy i zabavené. Pravděpodobně jsem tuhle neutuchající potřebu chipsů zdědila po svojí mamce, která má ale speciální závislost na těch solených, zatímco já, jako rebel, ráda objevuji nové příchutě!

4. Psi
Kdybyste viděli, kolik obrázků cizích psů mám v mobilu! Nejen že si je ukládám třeba z internetu, ale dokonce si fotím psy na ulici a když nějakého vidím, začnu pištivým hláskem nadšeně skandovat a poskakovat a celý svět je najednou veselejší a barevnější! Co na to říct, jsem asi nejzarytější pejskař na světě.

5. Svíčky
Vždycky jsem si jako malý žhář ráda zapalovala v pokoji svíčky pro příjemnou atmosféru, ale když jsem objevila i trochu lepší a dražší svíčky a fakt, že existují různé specifické vůně, tak jsem jim naprosto propadla a teď neustále kupuju vosky do aromalamp podle sezóny a nebo příležitostí. Teď na podzim tu mám například vůni dřeva a krbu a na zimu už mám připravenou vůni vánočního stromečku!

6. Pečení
Zjistila jsem, že pečení má přesně tři pozitiva. Zaprvé - vůně pečení krásně provoní celý byt i na několik hodin. Za druhé - má na mě terapeutické účinky, vždy se u pečení koláčů skvěle odreaguju a soustředím se na daný úkol. A za třetí - můžete to pak sníst, a to je na tom vůbec nejlepší. Pečení miluju a takhle na podzim a v zimě peču skoro každý týden něco.

7. Spotify
Na mém seznamu závislostí se určitě musí objevit i můj mobil, ale konkrétně hlavně Spotify. Ráda si tvořím playlisty podle nálad, sezóny, svátků, ale hlavně jsem nedávno objevila svět podcastů a už jsem se zamilovala do tří různých pořadů. Pokud nevíte, co podcast je, tak je to v podstatě audio seriál na nějaké téma. Můžou mít různou délku, mohou být od politiky až po lifestyle. Určitě plánuju napsat článek na mé oblíbené podcasty, ale to až je dostatečně zmapuji.

8. Vtipné ponožky
Jelikož se oblékám celkem jednoduše a do základních barev, tak to strašně ráda vyvažuji barevnými a nebo naprosto infantilními ponožkami. Žluté se srdíčky, s králíčky, s popcornem, banány, Stormtroopery, možností mám spoustu!


Snad vás článek pobavil, dělám si tak trochu srandu sama ze sebe, ale berte to trochu s nadsázkou.


Nikola


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram