Toulání po Kokoříně


,No to se s výletem na Kokořín nedá srovnávat“, říká slavná hláška z divadelní hry Cimrmanova divadla. A proto jsme se s Petrem ve čtvrtek vydali právě tam. Ne na hrad, ale do CHKO Kokořínsko.

Vyrazili jsme dopoledne a dojeli z Prahy za necelou hodinku do obce Mšeno, kde pes nechcípnul, protože pejsky se to tam jen hemžilo! A z toho jsem měla samozřejmě obrovskou radost. Než jsme vyrazili na náš okruh, tak jsme se zastavili na oběd v resturaci U Pokliček, která měla dobré hodnocení na internetu, a proto jsme se rozhodli zkusit štěstí. Zjistili jsme, že restaurace je pravděpodobně hojně navštěvována cyklisty, vzhledem k výzdobě stěn a převážné části návštěvníků restaurace.


„Hele Petře, já si skoro připadám blbě, že na sobě nemám oblečení na kolo,“ pravila jsem svému milému. Uvnitř to ale vypadalo příjemně a rozhodli jsme se, že zůstaneme. Jestli vás zajímají ceny, tak ty byly lidové. V nabídce byly malé burgery za 60 korun, saláty, polévka, bramborové placky a lívance. Menu bylo jednoduché, přímé, člověk se nemusí prodírat jídelní knihou, ale má pár možností, ze kterých si vybere skoro každý. My jsme si dali každý malý burger, já s camembertem a řepou, Petr klasický s masem, a napůl jsme se ještě zahřáli vynikajícím kuřecím vývarem. Na naší návštěvě restaurace ale bylo nejlepší, když si k nám přisedla rodinka s krásným psem, fenkou jménem Pasheena, se kterou jsem se hned skamarádila a podrbala ji na bříšku.


A pak už jsme se vydali na cestu dlouhou něco málo přes 10 kilometrů, po žluté. Vedla nás přes schůdky, skalní bludiště, krásné panoramatické výhledy, trochu jsme i museli občas šplhat skalách.. Ale hlavně tam byl neuvěřitelný klid, v podstatě žádný signál na mobilech a my jsme jen pozorovali přírodu, brouky, jak si to štrádují po cestičkách, značky na stromech od lýkožroutů.. A bylo nám dobře. Cesta nám zabrala nějaké 3 hodiny a uteklo nám to krásně. 


Určitě můžu tenhle výlet doporučit každému, kdo rád občas vypadne z města a kochá se nad výhledy a vyčistí si hlavu.

Nikola

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram