Brian!


zdroj: dejvickedivadlo.cz
,,Život? Život!“
Moje hodná sestřička mě pozvala do Dejvického divadla na představení s názvem Brian. Vůbec jsem netušila, o čem to bude, nic jsem si k tomu dopředu nečetla, ale očekávání jsem přesto měla vysoká, protože od Dejvického divadla nic míň čekat nemůžete. 

Jak jsem se brzy dozvěděla, hra Brian byla náhledem do formování skupiny Rolling Stones, jejich začátků, kdy s kapelou vystupoval Brian Jones, dokonce byl jejich zakladatelem a frontmanem, což jsem předtím nevěděla. A po něm se tato hra jmenuje. Co je na Brianovi tak zajímavého?

Dočetla jsem se o něm, že po pár letech působení v kapele postupně ztrácel vliv a respekt, především kvůli drogám. V představení je to naznačeno naprosto dokonale, a to pomocí zvířátek, která Brian jako jediný vidí a komunikuje s nimi. Králíček, Osel a Medvídek, v podání Pavla Šimčíka, Hynka Čermáka a Davida Novotného, je silný zážitek, protože umí krásně spojit humorné prvky s hořkým uvědoměním toho, co se s Brianem děje. Setkáváme se také Mickem, Keithem a Charliem, slavnými Rolling Stones, kteří nevázaně paří, pořádají spontánní jam sessions, skákají po stropě, ale zároveň se pomalu smiřují s tím, že ztratili toho Briana, kterého znali.

Příběh je z Brianova pohledu mnohem veselejší, má přece svá zvířátka, která ho mají ráda, sice už dokonce zapomněl, jak se hraje na kytaru a občas si nechává říkat Kryštůfek, ale jinak je všechno nádherné a kouzelné! 

Smutný osud Briana Jonese podaný velmi humorným způsobem, s psychedelickými výpravami do Brianovi mysli a nezřízeným rock’n’rollem skupiny Rolling Stones se mi do vkusu trefil naprosto parádně! Bylo tam prostě vše, co mělo a já musím představení ještě někdy vidět!!

1 komentář:

Instagram