Okamžité radosti

24 června Nikola Pincová 0 Comments


Okamžité radosti jsou něco, co vám udělá radost hned, bez ohledu na to, co vás rozesmutnilo. Každý máme takové radostí trochu odlišné a já se s Vámi chci dnes podělit o ty moje. Zaručeně fungují a už to mají zjištěné i moji přátelé, takže vědí jak na mě.

1. Štěňátka, pejsci, všude!
Co k tomu dodat? Asi už jste všichni dostatečně seznámení s mojí láskou ke psům. Miluju všechny pejsky bez rozdílu. Když jdu po ulici a vidím psa, jdu za ním, pozdravím se s ním, zeptám se na jméno.. Psi prostě pozvednou mojí duši. Zaručeně.

2. Květiny
Jsem obrovský milovník květin. I když se snažím pokojové rostliny nezabít (u pár se mi to zatím daří). Strašně ráda květiny dostávám a i si je sama kupuji. Prozáří každou místnost a vykouzlí úsměv na tváři. Mám ráda i květiny jako vzor na oblečení nebo na sešitech, asi jsem prostě dítě květin.

3. Uklizený být
Slyším v sobě ozvěny svojí matky! Vypěstovala ve mně lásku k pořádku a přehledu ve věcech. Když mám ve věcech pořádek, vím kolik toho mám a kde co mám, tak vím, na čem jsem i v životě. U mě tohle stoprocentně funguje. Když mám svůj prostor uklizený a věci v něm přehledné a neskladuji zbytečnosti, tak poznáte, že jsem šťastná a můj svět je v naprostém pořádku. 

4. Káva (nebo čaj)
Neřekla bych, že jsem takový závislák na kávě, jako většina lidí, co znám. Ráda si ji ale jednou denně dopřeju, pokud mám tu možnost. Pomáhá mi s mým nízkým tlakem a vždy, když si dám první doušek, tak vím, že všechno je v pohodě. Stejně to mám i s čajem po ránu.

5. Malé prohřešky
Teď zním asi jako hrozně nestydatá pelešnice, ale já přitom mluvím o něčem úplně jiném. A to i jídle. Všichni dobře víte, jak miluju brambůrky. A ty mi nikdo nevezme. Brambůrky pohánějí můj životní optimismus a nadhled nad všemi chmurami všedních dní. A další malou závislosti je Lindt čokoláda. Tou si mě omotáte kolem prstu. Můj Petr to moc dobře ví, a proto mi včera večer přinesl krabičku téhle čokolády. Asi vám jistě dojde, že moje láska k němu se v ten moment nedala změřit!

6. Objímání
V angličtině existuje moc krásný výraz "hug it out", což v podstatě znamená, že se z toho máš vyobejmout. Ještě lépe vysvětlím. Pokud se ti něco stalo, tak se máš s někým obejmout, a to ti pomůže. Já když už nevím co udělat, aby mi bylo lépe, tak vždycky pomůže obejmutí od blízké osoby. Přinejmenším to zastaví úplné zhroucení.

7. Jóga
Na začátku tohoto roku jsem si dala předsevzetí, že chci častěji cvičit jógu, alespoň dvakrát týdně. Nečekala jsem, že mi to opravdu takhle vydrží, dokonce, že budu mít potřebu cvičit ji častěji. Ale naprosto jsem se do toho zamilovala a cvičím ji teď skoro každý den. Tak třikrát týdně si dopřeju nějaké půlhodinové cvičení, jindy většinou 15 minut, na protažení svalů a proti bolestem zad. Líbí se mi, že jóga není centimetrech a váze a síle a překonávání. Soustředí se na naše vlastní prožívání, respektuje individualitu těla a pomáhá proti bolestem, zdravotním obtížím a musím přiznat, že i depresím a úzkostným stavům. Naučí člověka správně dýchat, pomůže s postojem těla i sebevědomím. 


Tohle je mých 7 radostí, jaké jsou ty vaše? (porno zdarma nepočítám!)

Nikola

0 komentářů: