Oblíbená místa v Praze #4: Home Kitchen, Vegg Go a další


Jak jste si mohli všimnout, tak jsem na blog nepřispěla už skoro 2 týdny. A věřte mi, že mě to hrozně moc štvalo! Nic na světě mě nebaví tolik, jako něco sepisovat a nějak kreativně se projevovat. Ale byla jsem naprosto pohlcena povinnostmi, prací a rodinnými záležitostmi. A kdybych si neplánovala asi tak každou hodinu svého života v diáři, tak bych asi nezvládla ani tohle. A bohužel bude hůř, protože všechny moje školní projekty čím dál víc tlačí na pilu. Ale já se tím nějak probojuji!

To na úvod, proč nebyl delší dobu článek. Mám samozřejmě docela dost nápadů, o čem bych chtěla psát a konečně jsem si zvládla v klidu sednout a ničím nerozptýlená vám napsat další díl mých oblíbených míst v Praze. Už jsem napsala několik dílů předtím a po dlouhé době jsem se rozhodla tohle téma oprášit.

1. Home Kitchen

Když jsem se nastěhovala blízko Andělu, tak jsem byla zklamaná tím, jak málo dobrých kaváren a podniků tam je. Co se týče kávy, tak Costa nebo Starbucks opravdu moje potřeby neuspokojí ani zdaleka (protože to není káva). Ale časem se to na Andělu čím dál víc probouzí k životu. Hned vedle kina Cinestar otevřeli Home Kitchen, což je bistro, které má další tři pobočky po Praze. Je to tam trochu dražší, co se týče jídla, káva je za takovou průměrnou pražskou cenu, řekla bych. Musím ale uznat, že všechno je tam naprosto výborné, takže ta cena vás až tak bolet nebude, až tam něco ochutnáte. Navíc prostor je moc příjemný a pohodový, moderní a čistý vzhled, tlumenější světlo a velké masivní dřevěné stoly. Já se tam vždy cítím strašně příjemně.

2. Le Camille

Další nenápadný podnik hned na Andělu, který jsem objevila prostě náhodou, když jsem šla kolem. V podstatě je to jen takový malý prostor, kde si u pultu můžete koupit limonádu, ovocný džus nebo mléčný koktejl (mimochodem naprosto vynikající) a taky dorty, bagely a saláty a to si můžete dát na jejich malé zahrádce, kde jsou asi dohromady tři stolky. Pro jaro a léto naprosto ideální místo, kde se při procházce můžete osvěžit a dát si nějakou dobrou sváču.

3. Kavárna v sedmém nebi


Trochu punková záležitost. A už jsem od pár lidí slyšela, že to tam nemají rádi, ale mě si to místo z nějakého důvodu získalo. Zaprvé tam mají všechno taky strašně dobrý, ale hlavně za hodně dobrou cenu! Až překvapivou. Kavárna má svůj specifický vzhled, patrová konstrukce ze dřeva, která strašně vrže a uprostřed toho všeho je figurína nějakého anděla, který se houpe na houpačce. Takovej správnej bizár a moje oblíbená zašívárna. Musím doporučit jak kávu, tak dorty, tak toasty a Spiced Chai. A v létě si tam zajděte na fialkovou limonádu!

4. Kofárna

Musím přiznat, že tohle místo jsem zatím navštívila jen jednou a není pro mě asi něčím výjimečné oproti ostatním kavárnám, ale přece jen ho tu chci zmínit, protože káva tam je dobrá, ochutnala jsem i cookies, které jsou teda taky super a i ten interiér působil příjemně, opět čistý a moderní. Je to další fajn kavárna na Újezdu, kde se můžete spolehnout, že vám udělají moc dobrou kávu a že se tam budete cítit dobře, obzvlášť za takového deštivého dne, kterých teď zažíváme víc než dost.

5. Vegg Go


Poprvé jsem Vegg Go objevila na instagramu, nějak jsem se k němu proklikala a příjemně mě potešil výběr jídel a dost dobrá cena. Pro ty, co to neznají, tak Vegg Go je v podstatě veganský a vegetariánský "fast food". Není to prostě úplně klasická restaurace, spíš taková jídelna. Většina jídel je tam na váhu, takže při příchodu si vezmete tác, talíř a nabíráte si cokoliv, co chcete a na pokladně vám to zváží. Mají tam suprové polévky, hummus, vegetariánské burgery, různé luštěninové pokrmy, saláty, ale hlavně ten nejlepší bagel se sušenými rajčaty. Jen o něm píšu a už slintám! Já jsem ve Vegg Go poprvé byla, když jsem přes Vánoce pracovala na Chodově, tak jsem si tam dala oběd a byla moc spokojená. Každopádně mi bylo líto, že nemám Vegg Go blíž. No a oni mi před pár měsíci otevřeli novou pobočku na Andělu! A rovnou dvě patra! Horní patro tam slouží jako taková zašívárna se sedačkou z palet, kde si můžete dát kávu a nějaký dobrý zákusek a já tam byla nedávno s kamarádkou a málem jsme tam na těch sedačkách usnuly, jak je to tam pohodlné.


A jaká jsou Vaše oblíbená místa v Praze?

Nikola

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram