Jak zklidnit nervy.


Od dob minulých jsem se určitě naučila být o hodně klidnější člověk. Dřív jsem řešila naprosto všechno, bála se toho, co může být, jaký bude následek toho nebo onoho a dokázala jsem se vydeptat do stavu, kdy jsem byla naprosto paralyzována úzkostí a strachem. To se určitě v mém životě zlepšilo. Ale určitě to nezmizelo. 

Píšu tenhle článek, protože zrovna nedávno jsem se sama přivedla do vyhroceného stavu, kdy jsem byla najednou zasažena ve svém životě tolika neznámými a proměnnými, že jsem začala panikařit. Jsem totiž člověk, který má ve svém životě rád jistoty a stabilitu. Možná to někomu z Vás připadá nudné, ale já jsem tak šťastná a rozhodně mi to přináší mír do duše. Mluvím o tom, protože si myslím, že nejsem jediná, kdo občas zažívá pocity neurčitosti, určitě vás někdy za život přivedl mozek nebo srdce k myšlenkám: ,,Co dělám se svým životem? Ubírám se vůbec správným směrem? Kam tohle vede? Je to správné pro mě?" Dlouze jsem nad tím přemítala a došla jsem k několika bodům, které vám možná pomůžou se těch myšlenek buď zbavit a nebo je třeba i vyřešit. 

1. Udělejte změnu. 
Pokud máte občas pocit, že váš život je jednotvárný, něco vám chybí, máte krizi.. Zkuste si ostříhat vlasy, změnit barvu vlasů, vyzkoušet něco nového. To vždycky trochu zamíchá s kartami. 

2. Co takhle digitální detox? 
Já osobně občas trpím pocitem, že jsem strašně ovlivněná digitální sférou (Instagram, Facebook) a díky němu se lidé více sledují, snaží se být dokonalejší a nasazují si masky, což občas strašně vyčerpává. Zkusit to třeba aspoň na den nebo dva vypnout možná stojí za pokus. Vysledovat, jaké to je být sám sebou. 

3. Cestujte.
 Zjistila jsem, že když nejsem šťastná tam kde jsem v nějakou chvíli, tak strašně pomůže od toho někdy odject a to doslova. Změňte prostředí, vyčistěte si hlavu, poznejte nové lidi. Změna prostředí je jistota. 

4. Cvičte!
 Určitě nemusíte začít posilovat nebo se stát fitness manuálem, pokud jste líná kůže jako já. Mně osobně většinou pomůže si dát aspoň 15 minut jógy. Člověk přijde na jiné myšlenky, soustředí se na zdraví svého těla a má pak lepší pocit. Můžete běhat, jít na túru, tancovat, cokoli, co vám trochu rozproudí energii v těle. 

5. Když všechno selže, tak se NAJEZTE! 
Rada nad zlato, ale něco na ní opravdu je. Vždycky, když volám svojí mamce a mám v podstatě jakýkoli problém, její odpověď skoro vždycky je: ,,Tak si dej čokoládu." A ono to opravdu zabírá. Pokud máte den blbec nebo se prostě ten den cítíte jako kus ***, tak si třeba objednejte domů pizzu nebo čínu, navlečte tepláky a pusťte si seriál.


Nikola

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram