O kosmetice: Jak pečovat o svou pleť

22 února Nikola Pincová 0 Comments

V poslední době se mě pár lidí ptalo, jak pečuju o svou pleť (ano, byli to více než dva lidé!) a já sem si řekla, že bych o tom mohla přece jen něco napsat na blog, protože pečující kosmetika mě celkem baví, čím starší jsem, tím víc se přesouvám od lásky k dekorativní kosmetice ke zbožňování kosmetiky pečující. Dala jsem vám dohromady pár tipů, co můžete dělat, aby se Vaše pleť trochu zlepšila nebo tedy alespoň to, co funguje u mě a ukážu vám nějaké produkty, které mám moc ráda. Nejedná se o žádnou drahou kosmetiku, je to zlatá střední cesta, myslím, že na takové věci není nutné utrácet tisíce, ale samozřejmě v těch dražších věcí je také spousta věcí, co funguje skvěle. Jen jsem tím chtěla naznačit, že cena ne vždy udává kvalitu.

Asi není nutné zmiňovat, že pleť také hodně ovlivňuje prostředí, ve kterém se pohybujete, takže zakouřené nebo nějaké špinavé či znečištěné prostředí vám bude póry jen více ucpávat. Taky je jasné, že pokud vy sami kouříte, pijete alkohol nebo se špatně stravujete, tak to nikdy nebude žádný velký zázrak.

Co tedy pomáhá mě a jak já se o svou pleť starám?


1. Každé ráno si vyčistím pleť micelární vodou a to samé udělám i večer, kdy se odličuji. Vždy se snažím tu pleť vyčistit co nejpečlivěji, kdy už vatový tampónek zůstavá čistý.


2. V zimě se rozhodně vyplatí pleť hydratovat nějakým hutným krémem, ale myslím, že po celý rok by se mělo myslet na hydrataci obličeje, proto se každý večer před spaním namažu hydratačním krémem. Pokud máte mastnější plet, tak se vyplatí si najít přípravky, které jsou oil-free nebo používat krém s lehčí gelovou strukturou, která se vám rychle vstřebá do kůže.

3. Minimálně 1x týdně by se měl používat peeling na obličej, který odstraní nečistoty a kousky mrtvé kůže. Já ráda používám peeling ve sprše, mokrý obličej se namydlím peelingem, promasíruju pořádně celou pleť a hned opláchnu. Na obalu mého peelingu se píše ,,používejte 2x až 3x týdně, ale pokud trpíte na suchou pleť, tak si myslím, že 1x týdně bude stačit. Peeling totiž pleť lehce vysušuje, takže opět po tom nezapomeňte na nějaký krém.


4. Rozhodně také nezapomeňte používat masky na obličej! Vaší kůži opravdu hodně pomohou, vyživí ji a dodají ji jemnost a váš obličej bude i trochu víc živý a rozzářený. Já jsem dřív tolik nevěřila, že maska na obličej může udělat takový rozdíl, ale opravdu tomu tak je. Existují různé hydratační masky, čistící nebo i jen na zklidnění, pokud máte citlivou pleť. Já si dávám masku asi tak 1x týdně a moje nejoblíbenější jsou teď textilní masky od Garnier, které seženete asi jen za 59 korun v jakékoli drogerii a opravdu s vaší pletí udělá zázraky. Na čištění pleti vám můžu doporučit masku od Yves Rocher ze zelené řady Sebo.

5. Poslední tip se možná bude zdát klišoidní, ale přece jen nakonec funguje nejspolehlivěji. Pokud nebudete ve stresu, budete šťastní, mít se rádi a hezky se o sebe starat, tak se to na Vaší pleti projeví nejvíce. To je nade všechny drahé krémy a masky. 


Nikola


0 komentářů: