Můj filmový koutek #7: Hacksaw Ridge, Příchozí


Listopad v kinech nám nabízí celkem dost zajímavých filmů. Musela jsem si vybrat, o kterých dvou vlastně napíšu, protože mě vcelku pozitivně zaujaly všechny snímky, především tedy Doctor Strange, ale nakonec jsem vybrala dva filmy se silnými příběhy a zajímavými myšlenkami.

1. Hacksaw Ridge

Filmy a obecně tématika světových válek mě vždy bavila a přišla zajímavá, už na hodinách dějepisu jsem dávala nejvíc pozor zrovna u těchto témat. Možná je to tím, že to není až tak dávno, co se tyto události děly, a to je na tom taky asi nejděsivější. Ukradnu teď myšlenku svého přítele, kterou mi zrovna nedávno řekl, a to, že na válečné filmy a dokumenty by se měli koukat všichni ti válek a bojechtiví lidé. Aspoň by poznali, co to opravdu obnáší, že to v závěru nepřinese výhru nikomu a umírají jen nevinní lidé, kvůli tomu, že si mocní chtějí něco dokázat , ale to by byla zase rozprava na dlouho. Hacksaw Ridge je film o mladém muži jménem Desmond Doss, který narukoval do americké armády a zúčastnil se bitvy o Okinawu v roce 1945. Nevšední na něm bylo to, že byl pacifista a nechtěl držet zbraň, ale toužil pomáhat raněným a být zdravotníkem. To se mu přes nepochopení ostatních a různé nepříjemnosti podařilo a o všem se můžete i dočíst v knihách a článcích na internetu, protože příběh je natočen podle skutečné události. Desmond byl za své činy oceněn medailí cti. Film natočil Měl Gibson a když jeho názory nejsou úplně něco, s čím bych sympatizovala, tak filmy točí zajímavé a Hacksaw Ridge rozhodně patří mezi ně.

2. Příchozí

Konečně sci-fi začíná po dlouhé době vystrkovat drápky a jako žánr nabízí novinky, které oproti svým předchůdcům opravdu nevypadají hloupě. A film Arrival (Příchozí) je toho ukázkovým příkladem. O čem v kostce film je? Na planetu Zemi u ničeho nic přistane 12 zvláštních vesmírných lodí, vznášejících se na místě. Jsou rozmístěné po celé planetě. Lidé jsou vyděšení, očekávají nějaký útok, proto hromadně propadají panice, rabují obchody a někde propuká i násilí. Ale z lodí nikdo nevychází, nic se neděje. Louise Banksová je odbornice na lingvistiku a je oslovena tajnou vládní organizací, která byla pověřena tuto záhadu vyřešit. Proto spolu s dalšími vědci a odborníky odjíždí do Montany, kde je postavena základna, obklopující jeden z těchto vesmírných objektů. Loď se otevře jednou za 18 hodin a Louise musí s bytostmi komunikovat, rozpoznat jejich jazyk a zjistit, jaký mají záměr se Zemí. Víc vám neprozradím, protože vám opravdu doporučuji na film zajít, stojí na zajímavé teorii a myšlenkách a ve filmu narazíte na absolutně strhující zjištění a zvraty, takže pro mě osobně je tento film jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku. Příběh byl natočen podle povídky s názvem "Příběh tvého života" z knihy ,,Příběhy vašeho života" od Teda Chianga. Mimochodem po té knížce prahnu.

A jaké filmy se v listopadu líbily Vám?


Nikola

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram