Volný víkend- Červená Lhota, Bleší trhy


Tak jsme se zase jednou rozhodli využít volného víkendu a trochu si vynahradit poslední návštěvu Tábora, která nedopadla zrovna nejlépe, díky noční návštěvě pohotovosti. Proto jsme v pátek vyrazili z Prahy v půl 8 večer a vzali s sebou i moji kamarádku Ivču, a proto nám cesta rychle utekla.

Jelikož jsme na chatu do Soběslavi dorazili až po 21 hodině, tak už jsme zas tak moc nestihli. Ochutnali jsme domácí borůvkovou marmeládu, žinčicu zo Slovenska, dali si čajík, řekli jsme si s mamkou, co je nového, a pak šli spát.


V sobotu jsme se s Petrem vzbudili po 8 hodině, dali si snídani a vyrazili na malou procházku i s Rockym, který pořád někde pobíhal, hnal se za cizími psy a moc nás neposlouchal, spíš od nás utíkal s pomyslně vztyčeným prostředníkem. K obědu jsme měli vepřové se zelím a bramborovým knedlíkem, takže jsem se po obědě odkutálela jako knedlík, aby mi to vytrávilo, protože odpoledne byl na programu výlet na Červenou Lhotu. 
Červená Lhota je od Soběslavi asi jen 15 minut cesty autem, takže ne tak daleko, aby se tam mojí mamce nechtělo. S Petrem jsme zašli na prohlídku interiérů 1. patra, která trvala cca 50 minut a náš průvodce byl celkem nezapomenutelný, protože se jednalo o nějakého poďobaného brigádníka, který roboticky přednášel naučené povídání nazpaměť. Ale i tak se mi prohlídka líbila, i když jsem cestou po schodech ztrácela obrovské papuče které jsme všichni museli mít na nohou. Málem bych taky zapomněla zmínit, že jsem tu byla Petrem požádána o ruku, bohužel se ale jednalo o vtip, protože na Červené Lhotě se zasnoubila Petrova mamka s Tomášem a my s Petrem se jen chtěli opičit.
Po prohlídce jsme zatoužili po točené zmrzlině, ale měli jsme smůlu, protože ve 4 zavírali a my se museli spokojit se zmrzlinou na dřívku a malinovkou. 


Večer jsme poseděli venku u krbu, pili víno a povídali si, což bylo strašně fajn. Hlavně jsme k večeři měli párky a já si k nim dala chleba s marmeládou, protože jsem prase a nestydím se za to.

V neděli ráno vyrazila mamka s Ďoďanem na houby a my se s Petrem chtěli ještě trochu prospat, takže já vstala asi někdy kolem 8, dala si klidnou snídani, při které mi asistoval Rocky (vyblízával bílý jogurt) a v 9 mamka přijela a vyrazily jsme spolu na bleší trh do Roudné. Ten se konal na takovém dvoře hned u silnice a byla tam spousta cetek a pochybných individuí, a proto to mělo to správný kouzlo blešáku. Viděla jsem hordu ušmudlaných plyšáků, staré obrazy, součástky do aut, počítače z 90. let, ale taky spoustu keramiky a oblečení. Já si nakonec odnesla vymačkávač na citron a dva keramické hrnečky na malé espresso. Původně jsem si tam ještě koupila šaty, ale bohužel se nakonec ukázalo, že mi byly moc velké. To ale člověka nebolelo, protože ceny se tam pohybovaly kolem 20 korun .


Strávily jsme tam asi půl hodinky, a pak jsme se vrátily na chatu. Všichni jsme si dali oběd a potom jsme už pomalu s Petrem balili a vyrazili směr Tábor, kde jsme si ještě dali sprchu, vzali si pár věcí, dali si kafe s Ivčou a pak už odjeli zpět do Prahy (ale ta cesta nám zabrala asi 2 a půl hodiny- proklínám Benešov)


A jaký byl váš víkend?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram