Můj filmový koutek #5: Stranger things, Suicide squad


Ani mi neuvěříte, jak moc se mi nechtělo psát článek, poslední dobou jsem líná, až to bolí. Každopádně se objevily zajímavé a dlouho očekávané novinky, ke kterým mám potřebu taky něco říct.

1. Suicide Squad

zdroj: pinterest.com
Začnu tou horší zprávou. Né, že by to byla vyloženě špatná zpráva, ale jelikož měla tato novinka tak vysoká očekávání a tak dlouho se na ni lákalo různými teasery a trailery, tak byla očekávání až přemrštěná. Suicide Squad, v češtině ,,Sebevražedný oddíl", vypadal jako strašně dobrý nápad a taky by byl, kdyby se trochu jinak zpracoval. Samotní antihrdinové příběhu mají velký potenciál, zajímavé origin stories a jejich kostýmy a vzhled je taky dobrá podívaná. Takže se sešla spousta dobrých prvků, ale jak už jsem konzultovala se svými přáteli, všechno to mělo původně působit temně a drsně, protože se jedná o ty zlé padouchy a navíc je to od DC Comics, což mají být více potemnělé komiksové postavy, hrající na vážnou strunu. Ovšem tady z toho byl pokus o barevnou Marvelovku, střílející jednu hlášku hlášku za druhou. A já z toho měla právě ten pocit, že sázely vtipy na úkor příběhu. V kině jsem se smála, protože ty vtipy nebyly špatné, ale celkový dojem z filmu je něco úplně jiného. Vznikla z toho lidově řečeno ,,patlanice".


2. Stranger things

zdroj: pinterest.com
Ovšem tohle pozor! Pár dní v kuse jsem narážela na internetu na podivné fotky oholené holky v potápěčském úboru. Říkala jsem si, že je to fakt divný. A pak se na mě začalo valit že všech stran: ,,Stranger things!!! Nejlepší!" A tak jsme s Petrem podlehli. Řekli jsme si, že si pustíme první díl. Za ten večer jsme se podívali na čtyři díly, a to jsme se ještě krotili. Seriál vyšel na Netflixu a má 8 dílů, s tím, že každý díl trvá asi hodinu. Je zasazený do 80. let v Indianě, kde se na malém městě najednou začnou dít naprosto šílené a nadpřirozené věci. Myslím si, že je to naprostá nutnost pro všechny fanoušky fantasy a sci-fi a nebo Stephena Kinga, protože příběh je přesně jak z knížek od něj. Ale pokud nejste ani jedno z výše uvedených, tak si myslím, že vás seriál nadchne, protože příběh je neuvěřitelně napínavý a musím říct, že opravdu všichni herci skvělí. Až na Winonu Ryder tam hrají poměrně neznámí herci, ale zajímalo by mě, jak se tvůrcům povedlo sehnat tak skvělé herce. My jsme seriál doslova zhltli za dva dny a mně teď už nezbývá nic jiného, než doufat, že bude mít ještě nějaké pokračování, protože v posledním díle zůstala spousta věcí otevřených, takže 2. série má rozhodně na čem stavět. A co vy? Už jste viděli a propadli jednomu z výše uvedených?

Konec chatu

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram