10 maličkostí, co mi zvednou náladu.


Občas jsem dost melancholická, když to na mě přijde. Většinou proti tomu nic nemám, je to pro mě přirozené, prostě jsem v takových chvílích ráda sama, v klidu si něco píšu nebo čtu a uvažuji o věcech. Ale občas se naskytnou situace, kdy pro takový druh nálady prostě není prostor. Musíte se v práci usmívat a komunikovat, nebo se musíte zúčastnit nějaké akce, která si trochu vyžaduje, abyste nebyli zalezlí ve skříni s hrnkem čaje a sluchátky na uších.

Tohle je seznam takových maličkostí, které mě vždycky trochu nakopnou, když jsem právě víc introvertní a nebo jen když prostě nemám dobrý den a cítím se unavená.


1. Sladkost

Cokoliv sladkého pomůže. Můžete si koupit čokoládu, zmrzlinu nebo si upéct celý plech nějakého dobrého ovocného koláče, pečení je vůbec skvělá terapie. A pokud máte depku z toho, že jste tlustý, tak je úplně nejlepší si to sladký dát! Moje oblíbené sladké je chleba s marmeládou a nebo jakýkoliv domácí koláč (borůvkový nebo tvarohový)
2. Poobědová pauza


U nás doma se odmalička provozovala takzvaná ,,siesta". Většinou o víkendech, kdy se sejde celá rodina u oběda, který je trochu vydatnější, je nejlepší si po obědě na chvíli zdřímnout. Nebo si jen tak lehnout na deku v trávě a počkat, až vám vytráví. Pokud nemusím být přes oběd v práci, tak si takovou siestu ráda dopřávám každý den.3. Horká sprcha
Ano, takhle moje sprcha opravdu vypadá!!
Vždycky, když jsem byla z něčeho nešťastná, tak jsem tak nějak automaticky šla do sprchy. A nijak jsem tomu nepřikládala význam a nenacházela v tom souvislost. Samozřejmě, že se normálně sprchuji každé ráno, ale pokud se necítím dobře, mám kvůli něčemu špatnou náladu, jsem smutná, tak si jdu prostě dát horkou sprchu. Už i přítel si téhle rutiny všiml a říkal:,, Zlatíčko, bez si dát sprchu, to ti pomáhá, ne?" Na smrad každopádně!


4. Masáž 


Na lázně nemám čas a ani peníze. Co je lepšího a více relaxačního, než se nechat namasírovat doma svojí drahou polovičkou? A kdyby hodně remcal, tak ho můžete na oplátku taky namasírovat!

5. Nakupování knih


Když jsem v knihkupectví nebo v antikvariátu, tak jsem vždy jak dítě v cukrárně! Málem jsem měla orgasmus, když jsem dostala kartičku knižního klubu.. Strašně miluji zaplňování knihovny novými fantastickými příběhy a když se ta vůně papíru rozline po celé místnosti. Jediný problém je v tom, že jsem v knihkupectví skoro každý den a už začínám mít tu nabídku poměrně okoukanou.

6. Trapný tanec


Nic nepovzbudí tolik, jako vypalovačka z osmdesátek nebo ulítlá disco fever sedmdesátek a tanec v teplákách. Víc takových momentů!!7. Procházka v přírodě 

Možná teď budu znít jako z nějakého prospektu na aktivity v domově důchodců, ale jak si lépe utřídit myšlenky, trochu protáhnout tělo a kochat se výhledem, než jít na procházku do přírody? Jasně, taky byste si mohli pustit porno, u kterého se trochu protáhnete a pokocháte výhledem.


8. Donáška až ke dveřím


Jeden z nejkrásnějších vynálezů lidského života. Křupavá pizza nebo mastná čína, ano prosím! Doneste mi to domů, navlečte mě do tepláků, pusťte mi film a pak už můžu v klidu umřít.9. Psi!


I v The Sims moc dobře vědí, že hraní a pobyt se psy výrazně zvyšuje dobrou náladu, takže pokud chcete váš měřič nálady změnit na "velmi šťastný", tak adoptujte pejska.10. Volání s mamkou
Té mísy si nevšímejte.
Když jsem se odstěhovala od svojí mamky, tak měla ve zvyku mi velmi často volat a mně to že začátku přišlo otravné, jako by mě pořád chtěla kontrolovat. Ale po určitém čase jsem zjistila, že se jí po mně akorát stýská a upřímně mně taky. Takže si voláme skoro každý den nebo obden a probíráme novinky. Drbeme, vzájemně si poradíme, vyslechneme si starosti té druhé.. Na co si platíte cvokaře, když máte na druhém konci drátu svojí mámu? Ledaže by vaše máma byl důvod, proč chodíte ke cvokaři.


A jaké jsou maličkosti, které zvednou náladu vám?


3 komentáře:

 1. Super�� Posledni mne pobavilo nejvic �� Tvoje mamka ����

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se také po vás stýská. Někdy nemám odvahu telefonovat, protože si myslím, že obtěžuji. A teď hádej kdo jsem.

  OdpovědětVymazat
 3. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Přidejte se k úspěšným Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětVymazat

Instagram