Můj filmový koutek #4: Captain America, Alenka v říši divů


Květen nám v kině nabídnul filmy, na které jsem se jako většina lidí hodně těšila, a pak hrstku filmů, nad kterými jsem se zhnusila (vidíte to, už zase rýmuju..) Všeobecné nadšení na všech sociálních sítích panovalo nad novou Marvelovkou, a tím myslím Captain America: Civil War. Také jsem se nakonec rozhodla zmínit druhý díl Alenky v říši divů, jejíž premiéry na konci měsíce jsem si náhodou všimla a řekla si:,,Tak proč ne, půjdem na Alenku. Jednička se mi líbila, tak dvojka mě snad neurazí."


Captain America: Civil War
zdroj: pinterest.com
Captain America je prostě super. První díl a vznik tohoto hrdiny na mě prostě zapůsobil a drží si na mém žebříčku filmů čestné místečko. Druhý díl byl taky moc fajn, ale já ty "origin stories" mám asi u komiksových hrdinů nejradši. Každopádně Civil War se prvnímu dílu rozhodně vyrovnal. Přišlo mi to teda spíš jako další díl Avengers, protože se to vlastně týká celého jejich týmu. Ale samozřejmě v popředí je konflikt Kapitána, který nestojí o kontrolu každého pohybu a omezení svobodné vůle Avengers. Na druhé straně stojí Iron Man, který si myslí, že volná ruka pro Avengers způsobí více škody, než užitku, což vlastně taky chápete. A to se mi na tom moc líbilo, že neudělali z Iron Mana automaticky záporáka a absolutní zlo, ale že tam opravdu vznikl zajímavý konflikt, kde každá ze stran má tak trochu pravdu a vy se vlastně úplně nemůžete rozhodnout, co byste udělali vy. Motivace obou stran je vcelku rozumná a pochopitelná. Do toho jsou zde ale i další osobní problémy, které celý příběh oživují a dávají mu grády. Dozvíte se, co se stalo Buckymu, na scénu přijdou i další zajímavé postavy. Asi není nutné ten film doporučovat. Pokud jste fanda Marveláků a Kapitán Amerika vás vyloženě ne***, tak jděte.Alenka v říši divů: Za zrcadlem
zdroj: pinterest.com
První díl Alenky se mi líbil, ale nebylo to tak, že bych o tom pak ještě několik dní vyprávěla všem lidem okolo. Jazykem nadšenců serveru čsfd to byla solidní čtyřka. To ale nemůžu říct o druhém dílu, na který jsem šla s postojem ,,tak proč ne" a nadchlo mě to mnohem víc. V druhém dílu se dozvídáme, že Alenka se stala kapitánem lodi ,,Zázrak", kterou má po svém otci. Objevuje svět, baví ji, co dělá...Ale když se vrátí zpátky domů z Číny, tak se věci trochu změní a objevují se trable. Ale to i v zemi "Za zrcadlem", kam se Alenka po dlouhé době vrátí. S Kloboučníkem je něco v nepořádku a nebyla by to Alenka, kdyby se mu nepokusila pomoci. Já jsem na Alence strašně moc obdivovala kostýmy, všechno je tam tak správně barevné a potrhlé a působilo to na mě tak hezky rozverně, stejně jako výstřední postavy. Alenka je prostě příběh pro lidi s hlavou v oblacích a trochu kontroverzním myšlením, čehož jsem byla a budu vždy fanoušek. Samozřejmě stejně jako v prvním díle se objevuje silné téma emancipace, čehož jsem samozřejmě taky fanda, ale teď mimo záznam a tento konkrétní film, sem se to víc než hodí- mám pocit, že do některých filmů, do kterých se to třeba tématicky nehodí, se silně protlačuje feminismus a emancipace jako taková a to třeba jen proto, že teď je to prostě téma, které strašně moc prodává a přitahuje pozornost. Ale případ Alenky to určitě není, to já říkám jen na okraj, v tomto filmu to bylo logické a sympatické, Alenka je silná, samostatná a schopná žena, která si umí poradit v každé situaci.


Jaké filmy se v květnu líbily vám? Byli jsme i na filmu Huntsman, ale o tom jsem nakonec nepsala, protože jsem neměla žaludek psát takový hate na můj blog.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram