Oblíbená místa v Praze #3

Už delší dobu jsem chtěla napsat pokračování mých oblíbených míst v Praze, protože je píšu strašně ráda. Bohužel jsem ale delší dobu nemohla zaplnit seznam, nenavštěvovala jsem tolik nová místa, skoro pořád chodila na svoje pravidelné a ověřené stálice. Ale s lepším počasím a nějakým tím volným odpolednem se ve mně opět objevila chuť objevovat nové podniky, a proto se v tomto díle dočtete o několika mých oblíbených místech, která znám už důvěrně, ale taky o dvou pro mě úplně nových, která si od doby jejich návštěvy nemohu vynachválit.


1. Atmosféra
Tenhle podnik má pro mě citovou hodnotu. A kdyby jste do něj vešli, tak byste pochopili, proč ne tu estetickou. Je to díra. Ale možná je to přesně to místo, kde by po večerech seděl Hemingway, kouřil a mastil karty o sto šest. Atmosféra má zkrátka atmosféru. Je to malá, zakouřená knajpa na Malovance, společnost vám budou dělat pobudové, levné, však dobré víno a obsluha, která je prostě "v pohodě". Já jsem zde zažila část svého celoročního a prvního rande s Petrem a v tu noc mělo to místo ještě intenzivnější atmosféru. Obzvlášť, když ve 3 ráno přišla obsluha a povídá:,, Helee, tak my už bychom to asi zavřeli za chvíli, co? Půjdeme domů.." ,,A do kolika máte otevřeno?" ,,Do půlnoci. "


2. Malá ryba


Asi jsem to vzala trochu zostra, protože další, na mém seznamu je opět zakouřená knajpa. Malou rybu ale asi nejspíš dobře znáte. Většinou je dost plná a vyhlášená. Pokud prolezete tajné uličky Národní třídy, tak narazíte na pěknou řádku ryb. Vedle sebe jsou podniky jako Velká ryba, Velryba a Malá ryba. V Malé rybě jsem našla zalíbení už ve svých 18 letech a ráda se tam vracím i ve svých 21. Ovšem, jak jednou do ryby vlezete, tak musíte počítat s tím, že ten cigaretový odér ze sebe budete ještě dlouho dostávat. A nedávejte si tam rakvičku. Je tvrdá jako štolverk, i když se to budou snažit zamaskovat nesmyslným množstvím šlehačky navrch.


3. U Knoflíčků


Ovšem na tomto místě je šlehačka nejlepší a věřím, že rakvičky budou taky. Cukrárna U Knoflíčků, která se nachází na Újezdu, je naprosto kouzelná. Jako kdyby jste vstoupili do domečku vaší babičky. Roztomilé detaily a design vás v prostoru nadchnou a ještě více vás potěší naprosto lahodné zákusky a nebo poctivý mléčný koktejl. A věděli jste, že budova, ve které je tato cukrárna, je pěkně stará? Hned nad ní se nachází lanová dráha, která vede nahoru na Petřín a když se lanovka dávala kdysi dohromady, tak budova s názvem ,,U Knoflíčků" už zde stála.4. Le Burger


Na tuhle restauraci jsem slyšela všude samou chválu. Můj instagram byl zasypány fotkami burgerů, ze kterých jsem si před spaním slintala na polštář. No a v den svých narozenin jsem se konečně dočkala a společně s přáteli jsem malinkou restauraci navštívila. Opravdu, restaurace je taková malá nudlička, s otevřenou kuchyní, což jí ovšem dává celkem šmrnc a fakt, že je v restauraci dohromady asi 8 stolů je výhodou v tom, že své jídlo dostanete velmi rychle. Nevýhodou je to, že nemůžete jít do restaurace na blind, protože je zde většinou plně obsazeno, a proto se vyplatí rezervace nějaký ten den dopředu. Le Burger je speciální v tom, že vezměte burger, což je americká záležitost, a trochu ho šmrncnete po francouzsku. Jsou v nabídce klasické burgery, například s hovězím a se slaninou, ale dostanete taky Blue Burger, ve kterém je niva a nebo si můžete nahradit bulku z pečiva, za patáty, lilek a nebo houbu. Já si dala vegetariánský burger, protože miluju zeleninové placky. A jejich karbanátek z cizrny, kuskusy a nevím už čeho všeho, navrch s rukolou, mě nadchnul. Samozřejmě k tomu můžete přihodit hranolky a domácí coleslaw salát, který pěkně křupe. A pokud by vám ani to nestačilo, tak si dejte sladký dezert a spláchněte to jejich domácí limonádou. Le Burger najdete v Nádražní ulici na Andělu.


5. Cup and Cake


Do Cup and Cake mě zatáhla kamarádka Wanda a jelikož jsme se vláčely autobusem na Nové Butovice, tak jsem si říkala, že by to radši mělo stát za to. A byla jsem velmi příjemně potěšena moderní kavárnou v business komplexu hned vedle metra. Prodávají zde rozkošné cupcaky s velmi hezkým zdobením a netradičními příchutěmi a samozřejmě taky dortíky, jak už napovídá název. Ale to není vše, co kavárna nabízí. Kdo si potrpí na slané, tak na něj tu čekají bagely, plněné například lososem, prosciuttem a dalšími dobrotami. A jejich bagely si můžete zakoupit i čerstvě upečené a doma si je naplnit jak sami chcete. Já si dala citronový cupcake a k tomu i moc dobrou kávu a mám v plánu se tam určitě ještě v budoucnu ukázat.Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram