Guilty pleasure: Filmy


O guilty pleasures jsem vám už na blogu kdysi psala. Pro ty, kteří ale neví, co pojem guilty pleasure" znamená, tak vám to rychle osvětlím. Doslovný překlad je ,,provinilá radost", tudíž něco, co máme z nějakého důvodu rádi, ale úplně se tím nikde nechlubíme nebo toho trošku litujeme. Já se svými guilty pleasures mileráda pochlubím, a to dokonce v několika mých článcích. Tento první díl bude o filmech. Další plánuji hudbu a nakonec jídlo, protože já mám rada k jídlu občas hodně divné věci :-D.

1. Spice World
zdroj: pinterest.com
Větší slátaninu byste asi pohledali. Tento film, ve kterém účinkuje celá skupina Spice Girls, má působit napůl dokumentárně a napůl naprosto šíleně. Zachycuje týden v životě této dívčí skupiny. Přípravu na velký koncert, ze kterého jsou všechny velmi nervózní, protože po vydání velmi úspěšného alba jsou holky hodně pod tlakem. To všechno zní ještě docela normálně. Ale přidejte k tomu návštěvu mimozemšťanů, training montage a naprosto šílený britský humor a vyjde vám naprosto ubohá šílenost. Na csfd má film 23% a patří mezi nejhorší filmy. Ach, když si vzpomenu, jak jsem ho měla nahraný na VHS a pořád dokola na něj koukala..


2. Instinkt lovce
zdroj: http://img.csfd.cz/
Pozor, pozor, tento film jsme si dokonce zakoupili na originálním VHS. Přiznávám se, byla jsem velikou milovnicí Jackieho Chana. Všechny díly Božské relikvie pro mě byly zaručené hodiny smíchu. A myslím, že pořád bych se u toho smála. Ale chci mluvit o jiném filmu, který přišel až o víc jak 10 let po Božské relikvii. Instinkt lovce je jedna z mála romantických komedií, ve kterých si Jackie Chan zahrál. Ale nebyl by to film s Jackie Chanem, kdyby si tam trochu nezabojoval. Film se točí kolem holky, která se narodila v rybářské vesničce a tak trochu touží odsud vypadnout. Když najde romantický vzkaz v láhvi, ve kterém stojí, ať přijede do Hong Kongu, tak neváhá a vypraví se tam. Tam pozná Jackieho, od kterého vzkaz v láhvi evidentně nebyl a on ani o žádnou lásku nestojí. Jediné, o co se zajímá, je byznys. Ale je nad slunce jasné, že to mu tak úplně nevyjde. 


3. Au pair aneb slečna na hlídání
zdroj: childstarlets.com/
Jenny se uchází o práci u ředitele obchodní společnosti, na pozici asistentky nebo nějaké účetní. Ale bohužel nějakým nedorozuměním dostane práci chůvy pro jeho dvě velmi rozmazlené děti, Alexe a Kate. Práce je dobře placená a navíc se Jenny díky tomu může podívat do Paříže, tak práci vezme a pokouší se s tím nějak poprat. Je to v podstatě klasická story o Popelce a je to příšerná blbost. Ale opět, jako malá jsem ten film zbožňovala.

4. Čarodějky
zdroj: pinterest.com
Miluju cokoliv s čarodějnickou tématikou, asi protože jsem to zdědila po své matce (která tak trochu čarodějka je :-D). I tento film jsem měla ráda jako malá, ale zároveň jsem se u něj dost bála, protože je docela drsný. Nebo mi alespoň tak připadal, když jsem ještě byla malá a copatá Nikolka. Sarah je hlavní hrdinka, která se stěhuje se svým otcem do nového města, a tudíž i přechází na novou střední školu. Tam pozná tři kamarádky, které tak trochu špásují s magií, ale žádné zázraky se nedějí. To ale Sarah má oproti nim docela velkou moc, kterou si ale nechává pro sebe a svoje schopnosti nijak nerozvíjí. Když se tyhle čtyři holky dají dohromady, tak se ale začnou dít zlé věci. Nejdříve si pomocí kouzel vyřídí účty s lidmi, kteří na ně nebyli milí, což se Sarah přestane líbit, ale to už je moc pozdě. Zbylá tři děvčata se obrátí proti ní a Sarah si s nimi musí poradit sama. Docela hororovka.

5. Matilda
zdroj: pinterest.com
A zakončím to opět malou čarodějkou. Matilda je chytrá holčička, která se narodila špatným rodičům. Otec je podvodník s ojetými auty a matka neuvěřitelně umělá fiflena, která se zajímá jen o svoje vlasy, nehty a příšernou vizáž. Když je Matilda konečně přemluví, aby ji nechali chodit do školy, tak je moc šťastná a těší se na svůj první den. Když ale uvidí ředitelku školy, která byla kdysi pravděpodobně vzpěračkou, protože vyhazuje děti z oken a zavírá je do mučících místností, tak už tak šťastná není. A jelikož v Matildě dřímají telekinetické schopnosti, tak se rozhodne to jen tak nenechat.Bože, když jsem o těch filmech psala, tak se teď vážně doslova stydím. Jak se mi mohly líbit takové šílenosti? Tak se pochlubte vy, co za příšerné filmy jste měli nebo máte rádi?Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram