O psaní a inspiraci.

29 dubna Nikola Pincová 0 Comments

Občas se ve mně rozhoří oheň. Pokud nepřistoupím na jeho hru, tak si odejde hořet někam jinam. Řeknu mu: ,,Sorry, teď se mi to fakt nehodí." No a on jde. Pokud ale přistoupím, tak začnu urychleně hledat papír a tužku a nic mě nezastaví. Ani zlomená tužka, ani křeč v prstech, kterou po několika minutách agresivního škrábání cítím.
Bojím se, že když si dám pauzu, tak inspirace pláchne. A věřte tomu nebo ne, ale funguje to tak.

Inspirace nevychází úplně tak z nás. Já si ji představuji spíš jako vánek nebo rádiovou vlnu plnou nápadů, na kterou se ne každý umí naladit. Takže kreativní lidi jsou v podstatě jedinci, co jsou citlivější na inspirační vlny a OCHOTNI být prostředníkem mezi úžasnými nápady a odhalení světu. To se netýká jen psaní. Jde o jakékoli umění. Hudbu, malířství, herectví, sochařství.. Ale jelikož nejsem malíř ani sochař, maximálně zpívám, když mám náladu, takže se teď bavím o psaní.
Miluju na něm, že je to neuvěřitelně levná záležitost. Prostě popadnu papír a tužku nebo si otevřu dokument na PC. Nepotřebuji k němu speciální nástroje a barvičky nebo zobcovou flétnu. Mým nástrojem je hlava a ruka, která drží tužku.


Na to, abych byla spisovatelka, nemusím vystudovat školu pro spisovatele, obor spisovatelství. A ani nemusím mít vydaných několik bestsellerů. Nedávalo by smysl, kdyby někdo psal a nebyl spisovatel, a potom co by vydal knihu, tak by z něj najednou spisovatel byl.
Jste spisovatelem od toho momentu, kdy tomu věříte a píšete něco s láskou a úmyslem odhalit to světu. I kdyby to mělo být napsané na ubrousku a nalepené žvejkačkou na okně autobusu.

Já jsem spisovatelka a vím, že jsem jí byla už odmalička. Ve 14 letech jsem dokonce zjistila, že ani moje básničky nestojí za starou bačkoru. Učitelka českého jazyka mě povzbuzovala natolik, že jsem poslala báseň do celostátní soutěže a já ji hned vyhrála na 1.místě. To znamená, že pokud někdo ve vašem okolí chce něčím být, ale je stydlivý, bojí se, že třeba nemá dostatek talentu, tak každá podpora, motivace a povzbuzení pomůže. A pro každou kreativní duši je dobré obklopovat se dalšími inspirativními lidmi. Nesmíte vidět jiného kreativního člověka jako soupeře nebo se s ním dokonce porovnávat. Každá tvorba je jiná a unikátní, pokud je ze srdce. Když vidím tvorbu jiných lidí, tak to spíš beru jako příval inspirace z různých zdrojů a nakopne mě to k mým vlastním nápadům.

Takže pro všechny, kdo chcete tvořit: Věřte tomu, čím chcete být, staňte se tím a nalaďte se na správnou vlnu inspirace. Když budete mít štěstí, tak si vás najde.0 komentářů: