Poznejte mě přes tagy #8: Hudební tag!


Asi před měsícem jste si mohli přečíst o tom, jaké knihy mám a nemám ráda, o mých oblíbených knižních postavách a všechno, co se týče knih. Jsem velký knižní fanda, ale snad ještě více mám ráda hudbu. Pamatuji si, jak jsem v 15 byla vůbec poprvé zamilovaná do kluka, se kterým jsme u něj doma vždycky poslouchali Beatles, Velvet Underground, The Doors, Lynyrd Skynyrd a spoustu dalších, kouřili jsme vodní dýmku a připadali jsme si tak strašně cool. V té době se můj hudební vkus začal hodně tvarovat a tahle hudba mě od té doby neopustila, narozdíl od mého prvního kluka. Proto se dneska podíváme trochu blíž na to, co poslouchám.


Oblíbený soundtrack z filmu/seriálu?
Skvělý soundtrack byl ze seriálu "My name is Earl". Je na něm spousta vypalovaček ze 60's, 70's, 80's. A skvělý soundtrack k filmu měla v poslední době ,,Dánská dívka". Příjemná hudba, u které se dobře pracuje nebo jen tak relaxuje. A v neposlední řadě měl super soundtrack film "Nick and Norah's Infinite Playlist".
Máš nějaký oblíbený hudební film, operu nebo muzikál?
Skvělý hudební seriál byl samozřejmě Glee. Spousta coverů na písničky z různých dob, to je moje, obzvlášť v podání, které vás rozbrečí smíchy nebo dojetím. Můj oblíbený muzikál je Singing in the rain a taky mám ráda Bídníky a Moulin Rouge.
Píseň, která tě rozesměje?
Písnička Kokomo od Beach Boys. K tomu nemám co víc říct, prostě to je ona!Píseň, která ti připomíná domov?
Cokoli od Abby, protože doma jsme všichni měli strašně rádi Abbu. Vždycky když jsem si začala zpívat jakoukoli píseň od Abby, tak se mamka nebo ségra přidaly.Píseň, která tě vystihuje?
To je písnička, která je od poněkud melancholické ambientní skupiny Hammock, kterou jsem si před 4 lety strašně zamilovala a název té písničky je "You lost the starlight in your eyes".Píseň, která ti připomíná léto?
Island in the sun od Weezer. Když jsem byla malá, tak jsem to viděla v nějakém filmu, kde hrály Olsenky (přiznávám, jako malá jsem měla ráda filmy s Olsenkama, ale kdo neměl?) a od té doby je to moje hymna pro léto. Teda ještě kromě skupiny The Drums, kterou poslouchám zásadně jen v létě.Nejlepší píseň ze hry?
Late Goodbye od skupiny Poets of The Fall. Byla na konci hry Max Payne 2.Píseň s nejlepším videoklipem?
To vždycky byla a bude písnička Time to Dance, protože ten videoklip je naprosto psychotickej a šílenej! Jake Gyllenhaal v něm hraje vraždícího psychopata, který se specializuje na zabíjení hipsterů. Takže se mějte na pozoru!


Album, které máš ráda celé?
Mám dvě nejoblíbenější alba, která můžu poslouchat pořád a obě skupiny jsou moje srdcové záležitosti. To znamená, že s nimi mám velmi vřelý a velmi intimní vztah :-D První je skupina Keane a album Hopes and Fears a druhá skupina je Fleetwood Mac (kam patří má legendární hrdinka a umělkyně Stevie Nicks) a album Rumours.

Píseň, u které se ti líbí text?
Dreams od Fleetwood Mac. Tu písničku si pořád zpívám a s tím textem už jsem tak ztotožněná, že vždycky, když to zpívám, tak je to jako kdybych se přenesla na úplně jiné místo. (Thunder only happens when it's raining. Players only love you when they're playing. Say... Women... they will come and they will go. When the rain washes you clean... you'll know, you'll know) Jakou písničku si poslouchala naposled? 
Keeping your head up, což je nová písnička od Birdy, kterou mám taky moc ráda.


Posloucháš i starší hity ?
Jestli poslouchám starší hity? Asi 80% mého poslechu tvoří starší hity! The Beatles, Velvet Underground, The Doors, Beach Boys, Lynyrd Skynyrd, Michael Jackson, Fleetwood Mac, Abba, Jimi Hendrix, The Stone Roses, The Cure...Mám pokračovat?
A jakou hudbu posloucháte Vy?Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram