Můj filmový koutek #2: Zootropolis, Batman vs Superman


Březen nebyl filmy nabitý tolik, jako únor, proto byl výběr poněkud chudší, ale stejně se objevilo pár zajímavých věcí a i hodně očekávaných, jako Batman vs. Superman. No a potom tu byl Zootropolis.

1. Zootropolis 
Animák od Disney, který podle traileru vypadal slibně. A naštěstí to, co sliboval, splnil. Kombinace roztomilosti, trhlých vtipů a ne zas tak uhozeného příběhu mě příjemně překvapila. Ne, že bych od filmu čekala, že to bude hloupost, spíš má celkem dobrá očekávání ještě trochu vylepšil. Hlavní postavy, které si zamilujete, již zmiňovaná roztomilost, to jsou jistoty, na které Disney sází a dělá dobře. Není to ovšem jen příběh pro mladší publikum, protože se ve filmu skrývá (i když ona se spíš doslova předvádí) další linka, která poukazuje na celkem aktuální téma naší společnosti. A tím je rozdělování skupin a odsuzování menšin.

2. Batman vs  Superman 
Byla jsem trochu smutná, že v roli Batmana neuvidíme Christiana Balea, ale Bena Afflecka (Batflecka). Ale po zhlédnutí filmu mě mrzelo, že jsem něco takového vůbec řekla, protože Ben Affleck byl v roli Batmana senzační. Dokonce to byla jedna z mála věcí, co mě na filmu potěšila. Viděla jsem jak Supermana, tak všechny díly Batmana. A oboje se mi moc líbilo. U tohoto filmu se mi líbily charakteristické znaky Žačka Snydera, ale na první pohled příběh tolik ne. Přišel mi zmatený, u začátku filmu mi vůbec neubíhal čas, u některých scén jsem si říkala, že to už bylo "too much". Ale později jsem byla upozorněna, že ten film vlastně špatný není, jen to vidím z jiné perspektivy. Na celek by totiž mělo být nahlíženo jinak. Protože pokud jste opravdový fanda světa komiksů a nejste odkojen na Marvelovských filmech jako já, tak Vám dojde, že ten film je ve skutečnosti slušnej nářez a naopak je tam spousta zajímavých odkazů. Takže i já jsem po objasnění a lepším úhlu pohledu musela přehodnotit svůj názor na film.Oba filmy tedy můžu s klidem doporučit, pokud se chcete prostě jen tak pobavit a užít si oddechový večer v kině s popcornem v pravé a colou v levé.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram