Můj filmový koutek #1


Mám ráda filmy, stejně jako drtivá většina světa. Moc jsem tento seriál o filmech dělat nechtěla, protože už jich v blogosféře existuje tolik, že byste si řekli, že to skoro nemá cenu, začínat s něčím takovým. Ale nakonec jsem tu a píšu tento článek, protože mě baví psát o tom, co mě zaujalo, co se mi líbí, co mě baví. A film je velká součást mého života. Od nezávislých, až po blockbustery. Najdete tu jak nové filmy, tak občas přihodím i nějakou starší pikantnost, protože filmy 60., 70. a 80. let mám zmapované snad líp, než současnou tvorbu. Tak si nandejte brejle, promněte oči a začtěte se.
 1. Deadpool 
Šílenost. Když jsem šla do kina, tak jsem čekala výrobní salám, ale před mým zrakem přistál šunkový nářez. Byl to nářez doslova. Řezalo se tam dost, na Marvel dokonce až moc. Překvapila mě necenzurovanost, spousta krve a dirty jokes. Ten film vás chce za každou cenu šokovat a předejít vašemu očekávání. To se mu daří docela dobře, ale i tak to není až moc šílené, protože se tu najde aspoň nějaký lidský příběh, kterého se můžete chytit, a to je dobře. Pokud chcete vidět, jak se z půvabného herce stane herec s obličejem, který vypadá jak zrasená a opruzená dětská prdel, co nadává a má jen čisté sobecké úmysly, tak na to jděte. A obecně pokud máte rádi Marvelovky a snesete takovou trochu více přikořeněnou, tak je to film pro vás. 
 2. Room 
Tento film mě ze začátku minul. Zaujal mě jeho název, když jsem koukala, co je v kinech nového. Ale prostě jsem se k němu nedostala. V polovině února jsem ale začala pátrat po tom, o jaký film jde a jeho popis a trailer mě dostaly. Tak jsem se na film jeden večer podívala a za první polovinu filmu jsem se asi třikrát rozbrečela. Jsem sice přecitlivělá osoba, ale u takového silného snímku musí mít na krajíčku i skála. Představte si, že jste 7 let zavření v zahradní boudě. Co to asi s člověkem udělá? Brie Larson za to dostala Oscara a nasbírala spoustu dalších cen, společně s Jacobem Tremblayem, který ve filmu hraje jejího syna. Myslíte si, že když se nechám zavřít do boudy, tak taky vyhraju Oscara? 3. Dánská dívka 
Pro mě nejočekávanější film února. Začala jsem se na něj těšit, když jsem na něj poprvé uviděla v kině trailer. Nahnula jsem se k Petrovi a zašeptala mu:,,Tohle musím vidět!" A on na to:,,Jo no!"
Takže to bylo jasný. Už někdy od prosince jsme trpělivě vyčkávali na Dánskou dívku. Pouštěli jsme si soundtrack, přečetli si oba knížku. A ta knížka nás dostala. Rozhodně se teď řadí mezi moje nejoblíbenější knížky obecně. Ale chci mluvit o filmu. Obsazení je podle mě dokonalé. Herci jsou přesvědčiví, hezky se na ně kouká a vůbec na celý film se krásně kouká, protože snad každý záběr je jako umělecké dílo, obraz. Interiéry, exteriéry. Z toho jsem byla unešená asi nejvíc. Příběh samozřejmě museli docela dost osekat oproti knize a zas tak mi to nevadilo, ale to, že některé postavy z knihy do filmu vůbec nedali, to mě trošku mrzelo. Ale jinak filmu opravdu nemůžu nic vytknout. Eddie Redmayne i Alicia Vikander vdechli život skutečným postavám ze začátku 20.století. A já jsem byla velmi příjemně překvapena.

všechny fotky jsou z pinterest.com


Jaké filmy se líbily v únoru Vám?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram