Poznejte mě přes tagy #7: Knižní tag!

29 ledna Nikola Pincová 0 Comments

zdroj: pinterest.com
K Vánocům jsem dostala obrovské množství knih a zatím se tedy jen těžko prokousávám, protože jsem teprve teď dočetla resty, které jsem měla na seznamu už předtím. Každopádně když jsem přemýšlela nad tím, jakou další tagovku si připravím, tak proč ne o knihách. Vsadím se, že i vy jste obdrželi tento rok k Vánocům pěknou sbírku knih a nebo i někomu darovali.
1. Oblíbená kniha z dětství?- Tak to jsou rozhodně ,,Děti z Bullerbynu" od Astrid Lindgrenové. Neříkám, že ,,Honzíkova cesta" nebo ,,Lovci Mamutů" se v mojí četbě za "mlada" neobjevily, ale Lasse, Bosse, Lisa a zbytek party jsou prostě moje srdcovka. Nejradši jsem měla tu kapitolu, kdy děti byli s rodiči na návštěvě přes noc u přátel a děti hrály hry pozdě do noci. Nebo by to mohla být kapitola o tom, jak Lisa s Annou šly koupit falunskou uzenku, tu nejlepší?!
2. Je nějaká kniha, kterou si chceš koupit?- Já bych chtěla knih! Ale kniha, kterou bych chtěla opravdu fyzicky vlastnit, je ,,Dlouhý pochod" od Stephena Kinga. Je to moje nejoblíbenější kniha ze všech, ale měla jsem jí vždy vypůjčenou jen z knihovny.3. Která kniha tě rozplakala?- No tak úplně mě nerozbrečela, ale měla jsem na krajíčku a pár hodin po dočtení docela depresi. Tou knížkou je nedávno dočtená ,,Dánská dívka".4. Oblíbená knižní postava?- hlavní postava z knihy ,,Faktura" od Jonase Karlssona


Jon Krakauer
5. Oblíbený autor- Nejvíc knih jsem rozhodně četla od Stephena Kinga, takže ten mezi ně určitě patří. Pak taky ale další miláček hororu, kterým je Anthony Horrowitz. A poslední dva oblíbenci jsou Ernest Hemingway a Jon Krakauer.6. Oblíbená prázdninová knížka?- ,,Rajská zahrada" od Ernesta Hemingwaye. Četla jsem ji na dovolené v Egyptě a tak mi uvízla v paměti.
7. Oblíbená svačina ke čtení?- Nic není ke knize tak dobré, jako poctivý hrnek horkého čaje.
8. Oblíbený žánr?- Nejsem nějak extra vyhraněná, ale docela jsem přilnula k dobrodružným příběhům o cestování, dramatických románům a hororům.9. Oblíbená kniha?- Mojí nejoblíbenější knihou bude snad už navždy ,,Dlouhý pochod" od Stephena Kinga. Ale nedávno jsem dočetla ,,Dánskou dívku" a rozhodně na mně zanechala dojem.
10. Oblíbená hororová kniha?- ,,Misery" od Stephena Kinga. Vím, že se s Kingem už opakuji, ale pokud je někdo dobrý hororový žánr, tak je to prostě on. ,,Misery" je příběh o spisovateli a jeho největší fanynce. Na motivy této knihy je i film, ze kterého mrazí skoro stejně jako z knihy.A jaké jsou Vaše oblíbené knihy?
0 komentářů: