LiStOVáNí: Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče

23 ledna Nikola Pincová 0 Comments

zdroj: listovani.cz
Tentokrát jsem si již potřetí posvítila na LiStOVáNí, což je ve zkratce scénické čtení. Opět chci připomenout, že kdo neví o co jde, tak si může přečíst články o LiStOVáNí zde a zde.

Na posledním čtení, které bylo v Praze, a to na konci prosince, jsme byli pozváni na příští představení, které mělo být speciální- jednalo se totiž již o 100. premiéru LiStOVáNí, tudíž to měla být hlavně oslava tohoto uskupení nadšenců, kteří už 14 let obrážejí česká města a vdechují život knižním příběhům. Já se o tom doslechla poprvé někdy před rokem, ale tuto formu divadla jsem si zamilovala a stala jsem se pravidelným návštěvníkem. 

zdroj: listovani.cz
A jelikož další premiéra měla být oslavou, tak si ansámbl vybral pro tuto příležitost pěkně praštěnou knihu, která se jmenuje ,,Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče". Tento slovenský počin od autorů Dušana Taragela a Jozefa Getrli Danglára, je plný rad a návodů, jak se vypořádat s neposlušnými dětmi. Skládá se asi za 14 zastrašujících případů neposlušných dětí. Pozor! Rodiče možná všichni skončí v lese! Na LiStOVáNí museli samozřejmě knihu trochu osekat, aby se to vešlo do cca hodinového představení, takže vybrali opravdu skvělé perly. Lukáš Hejlík, Pavel Oubram, Alan Novotný, Věra Hollá a Tomáš Drápela nám předvedli několik příběhů, u jejichž skvělého provedení a uvolněné atmosféry se divadlo Minor otřásalo v základech, protože udržet smích ten večer fakt nešlo. Ať už předvedení maďarského souseda nebo doznívající vtip o "Santa Klausovi". 

zdroj: listovani.cz
Knihu jsme si tentokrát bohužel nekoupili, i když věřím, že by to za to stálo, ale neměli jsme u sebe hotovost a kartou se tam platit nedá, takže snad třeba v knihkupectví. Každopádně příští představení bude "Kafe a cigárko", což je kniha od Marie Doležalové (určitě znáte tuhle herečku, buď z filmu Pusinky nebo ze seriálu Comeback, teď dokonce vyhrála ve Stardance, nebo je také dost známá v divadelních kruzích..), pojednávající o "hereckém podsvětí". Myslím, že na příští představení si už nějaké drobné vezmu a knížku si tam koupím. 


Určitě na knížku ,,Pohádky pro neposlušné děti a jejich starostlivé rodiče" mrkněte, už jen pro vyvedené ilustrace od Danglára, nebo pro kvíz ,,Jak neposlušné je vaše dítě?".0 komentářů: