Guilty pleasures.

17 listopadu Nikola Pincová 0 Comments


Provinilé radosti. Určitě to všichni taky máte. Je to prostě něco, co máte strašně rádi, ale nikomu to radši neříkáte, protože by o vás říkali, že jste trapní, když se vám líbí něco takového a vy se cítíte provinile, že to máte rádi.

Zdá se to strašně na hlavu, že jo? Ale opravdu v takové době žijeme. A člověk se v tom už pomalu ani nevyzná. Mainstream je strašně populární, ale zároveň je spoustou lidí odsuzován a posuzován za póvl a pokud nejste alternativní a nelíbí se vám například film od švédského psychopata nebo neposloucháte hudbu ženy, která slepá hraje na klavír, který si sama vyrobila z krabičky od sirek, tak jste loser.

Já mám ráda různý věci, ale taky jsem se načapala, že selektuju věci na ty, o kterých můžu někomu říct a ty, které bych si měla radši nechat jen pro sebe. Ale dneska Vám tady odkryju seznam věcí, filmu, hudby a obecně toho, za co by mě asi parta hipsterů už nikdy nepustila na Náplavku nebo do zakouřený kavárny.

1. Film?
Když jsem byla mladší, tak jsem vůbec neměla ráda české filmy, ale čím starší jsem, tím více si je prosazuji, když se s někým dohaduji, na co se bude koukat. A skoro nikdo to nechápe! Jak můžu mít ráda ty český sračky?!
České filmy, na které nedám dopustit: Svatební cesta do Jiljí, Rozpuštěný a vypuštěný, Zítra to spolu roztočíme, drahoušku, Bota jménem Melichar, Křtiny...
2. Hudba?
Občas si chci poslechnout i nějakou rytmickou popovku, která bude brzy již zapomenutým hitem minulých letních nocí. Texty o zlomených srdcích jsou ale nakonec snad skoro v každý  písničce, no ne?
3. Jídlo?
Pokud nejste vegetarián, raw, gluten-free, sugar-free, air-free a vlastně teda food-free, tak nemáte šanci. Kytičkáři vás rozcupujou! Já si ale občas s velkou radostí dopřeju čínskou nudlovku z pytlíku, párky s hořčicí a kečupem, nakládanou řepu, nakládané okurky, nakládané cibulky a spoustu naložených věcí. Jo a taky tyčinku FLINT!4. Seriál?
Existuje pár seriálů, které sledujete a nikde se s tím nechlubíte. Když pominu Doktorku Grétku Haasovou, na kterou jsem koukala se svojí ségrou, když mi bylo 15 nebo "Lenssen a spol.," kdykoli jsem byla nemocná (těžká influence z Německa), tak mě například můj přítel přivedl k velice oblíbenému dětskému seriálu "My little pony", který vlastně pro děti až tak není. Dál bych mohla zmínit "Kriminálku Miami", kterou jsem nadšeně sledovala u pojídání francouzské polévky z pytlíku a bochníku chleba s mojí kamarádkou Ivčou nebo reality show "Kdo přežije"- to zase byly noční maratony s kamarádkou Luckou.5. Hra?
Neberte si to špatně, já mám ráda kvalitní hry. Obzvlášť, když můj přítel se vlastně profesně herním světem zabývá. Taky mě přivedl ke skvělým hrám, jako je Zaklínač nebo Uncharted. Ale existuje malý fragment mojí osobnosti, který naprosto ujíždí na těch nejpříšernějších hrách na mobil. Mám teď na mysli různé oblíkačky panenek nebo když se z Vás najednou stane George Bush a máte stánek s Hot Dogy.
A jaké jsou Vaše provinilé radosti? Pochlubte se, jsem opravdu hodně zvědavá!


0 komentářů: