Proč je v pořádku nebýt v mládí nutně "party animal"?


Očekávání a automatické myšlenky okolí jsou strašné. Jak věta začíná spojením:,,Očekával jsem.." nebo ,,Myslel jsem, že ty..", tak to ve mně začíná vřít. Nechci začít článek takhle rozčíleně, ale čím více se nad tím zamýšlím, tím více se mě to osobně dotýká. Tohle je problém, který sahá na mnohem více témat, ale dnes konkrétně bych chtěla mluvit o očekávání od mladého člověka. Občas se od něj totiž čeká, že když je v těchto "rebelských" letech, tak nutně vymetá hospody, bary, pije, kouří a mohla bych pokračovat dál, ale všichni si další příklady asi umíme představit. Například prarodiče si tohle často myslí, ale snad každý prarodič považuje mladou generaci za partu násilníků a pijanů (jako kdybychom byli piráti nebo co :-D), ale myslí si to často i rodiče. Pak jsou tu ještě mí vrstevníci a tam odkud jsem já, to bývalo často tak, že pokud nepiju a nekouřím, tak úplně do party nezapadám. Takže jste vlastně v očích starších špatní, když si o vás myslí, že žijete podle jejich očekávání, ale pokud nechodíte nikam pařit a vymetat kluby, tak si o vás zase rodiče můžou myslet, že jste introverti bez přátel a že je s vámi něco špatně. A vrstevníci si zase myslí, že jste nudní a nepřijmou vás mezi sebe. Tak to vypadá, že jste sami.

Tak tolik černé to asi nebude. Ale občas se to tak lidem, kteří se s touto situací potýkají, zdá. Někdo z vás možná měl dobré kamarády, kteří měli stejné záliby jako vy a dospívání bylo snazší, ale ne každý z nás má to štěstí. Ve svém hodně mladém věku ale můžeme všichni spadnout do stylu života, který úplně není náš šálek kávy, jen proto, že chceme být přijati okolím. I já jsem ve svých 15-16 letech měla co dočinění s lidmi, se kterými bych dnes už nechtěla mít moc společného, neměli na mě dobrý vliv a já to věděla už tehdy, a to něco vypovídá o tom, že jsem neměla zrovna moc silný charakter.

Mojí radou nemůže být nic osvětového, protože takhle to bohužel u každého problému nechodí. Dá se říct jen to, že musíte vydržet silní. Mějte své hodnoty vždy na prvním místě. Snažte se, aby vás okolí nezlomilo a pokuste se utvořit kolem sebe kruh přátel, se kterými máte skutečně něco společného a pracujte na tom s nimi. Nemusíte mít spoustu přátel, se kterými budete pařit až do rána a podle okolí to bude vypadat, že jste měli opravdu "good times". Tisíc lidí, tisíc chutí. Snažte se přesvědčit lidi, které máte rádi, že vy na to nejste a opravdu raději posedíte doma s dobrou knihou nebo filmem nebo půjdete do divadla, protože vy jste takoví. Hlavně tak přijměte sami sebe a snažte se to pozvednout a nedělejte ze sebe něco, co nejste.

Krásnou sobotu

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram