Co jsem se naučila za rok v Praze?

20 října Nikola Pincová 2 Comments


Tak jsem si jednoho krásného dne, tuším, že to bylo dnes, kdy byla zima a pršelo, uvědomila, že už jsem vlastně v Praze rok. Přemýšlela jsem, jestli mě to v něčem změnilo, jestli jsem se za ten rok tady něčemu naučila, nebo jen takové ty drobnosti, které lidi, co žijí v Praze budou znát. Tady je můj list.

1. Komu se nebude stýskat po rodině je z kamene.
U mě to chodí ve vlnách, občas mám tolik starostí, že jsem ráda, že si se svojí rodinou zavolám, ale občas se mi po nich tak moc stýská, že v noci pláču třeba kvůli pejskovi.

2. Rozdávači letáčků, výběrčí na různé charitativní účely, žebráci, bezdomovci, vyhýbat se obloukem.
Všechny tyto skupiny už mě alespoň jednou oškubaly, takže už jsem odolnější a s úsměvem odmítám- NEMÁM!

3.Chce to hodně trpělivosti, pokud někam na ulici chvátáte, tak počítejte s překážkovou (opičí) dráhou.
K tomu se ani nedá moc říct. Praha je plná davového šílenství na ulicích. Všichni vám překážejí a jsem si jistá, že i vy překážíte jim.4. Všechno je daleko, ale kamkoliv vám pojede nějaký dopravní prostředek.
Hodina v tramvaji, v metru, pořád někam přestupujete a hledáte nejvýhodnější kombo, abyste se dostali včas tam, kam potřebujete.

5. Pokud čekáte na spoj víc jak dvě minuty, tak už jste nasraní.
Zajímavý úkaz, který se po nějaké době v Praze začne projevovat. To když jste ve vašem rodném městě zjistili, že bus vám jede za 8 minut, tak jste nadšeně zvolali, jakou máte kliku.

6. Na eskalátorech se stojí vpravo, levý pruh je vyhrazen pro netrpělivé a průjmem trpící.
Není co dodávat. Základní pravidlo.7. Pokud vidíte v metru někoho s kouskem pizzy, tak z něj nemůžete spustit oči (nebo to mám tak jen já??)

8. Deprese přejde.
Občas jsem z toho všeho hluku, lidu, starostí a plného diáře v háji. Ale tohle město je plné tolika možností, baštíren, divadel, výstav a já nevím čeho všeho, takže mě to občas přejde.
2 komentáře:

  1. 9. Cigoši a pochybný existence s igelitkama prodávající parfémy, falešný hodinky etc.

    OdpovědětVymazat
  2. 10. Nikdy si nezapalovat cigáro poblíž místa, kde se akumuluje větší množství lidí, vždycky se totiž najde někdo, kdo bude chtít taky...

    OdpovědětVymazat