Back to roots. // Zpátky ke kořenům.


Občas mám problémy být sama se sebou. A nemyslím tím jen to, že zrovna jsem sama doma, ale když je člověk jen sám se svými myšlenkami. Čisté a syrové já.

Někdy mám pocit, že se lidé rádi zaměstnávají a obsypávají povinnostmi proto, že bez toho neumí žít. Někdo kdysi říkal (říkám to, protože nevím kdo :-)), že práce dělá člověka a je fakt, že se to stalo stěžejní částí našeho života. Řeší to otázku financí, lidí, se kterými se stýkáme, témat, o kterých se bavíme, jsme podle toho zařazeni do určité kolonky a řeší to náš čas, který máme nazbyt. Dost často se podle toho sami definujeme. Kdo jsi? Spisovatel. Kuchař. Majitel klubu...Možná, protože sami nevíme, kdo vlastně jsme. Nedokážeme to popsat jinak a jednodušeji, nechceme si s tím dát tu práci.

A taky nevíme, jak trávit jinak čas. Ale co by se stalo, kdybychom byli jen se svým já? Znáte to, že když nemáte co na práci, tak se začnete nudit a užírat. Jasně, mít 14 dní dovolenou je něco jiného, to si zaslouženě hovíte někde na sluníčku, ale představte si, kdyby jste neměli práci a ani ji mít nemuseli. Peníze by prostě byly a vy byste mohli trávit čas, jak jen sami chcete. Jak by jste teď definovali svoje já? Kdo jste, když opomenete svoje zaměstnání?

Sama nemůžu přijít na to slovo. Občas se vůbec nemůžu najít. Někdy i kvůli ostatním věcem, co mě v životě rozptylují, zapomínám, co mám vlastně ráda sama o sobě. Bez myšlenek na to, co na to budou říkat ostatní a jestli to náhodou není trapné. A kdyby v tu chvíli měla přijít deprese, že jsem zmatená z toho, kdo jsem, snažím se vrátit ke svým kořenům.

Zkusím být na chvíli sama, jen s mými myšlenkami, které jsou neovlivněné prací, školou a ani lidmi, co znám. A teprve teď jsem sama se sebou a vidím svoje myšlenky. Představuji si moje oblíbené věci, kterými se ráda obklopuji. Les, zelená barva, klidná hudba, možná šumící potok. Představuji si květiny, zvířata v lese, ničím nerušená. A někde mezi tímhle vším jsem já.

Už přicházím na slova, která mě definují a nestydím se za ně.

Křehká. 

Živoucí.

Nečekaná.


Jaká jsou slova, která definují Vás?


1 komentář:

Instagram