Návštěva ZOO Praha.Už nějakou dobu jsme měli v plánu navštívit pražskou zoo, protože já jsem tam nebyla tak dobrých 7 let a přišlo nám to prostě jako dobrý nápad. Jasně jsme se shodli na tom, že půjdeme hned ráno, protože odpoledne by mohlo být až moc velké horko a až moc velký nával lidí.

Co si budeme povídat, vedro bylo a lidé taky. Ale možná to byla přece jen únosnější míra, než jaká by byla odpoledne. Takže někdy po 9 hodině ranní jsme vyrazili a cesta nám trvala asi 50 minut. Tramvaj, metro a autobus přímo k zoo. Studentský lístek vychází asi na 150 Kč a má platnost celý den, takže se člověk nemusí strachovat a koukat vyděšeně na hodinky, jestli už mu náhodou nepropadla vstupenka. No a taky Vám to několik hodin zabere, pokud chcete obejít alespoň to nejzajímavější.


Klokan měl swag.
My jsme od hlavního vchodu zamířili hned k Indonésii. Cestou jsme pozorovali, jak se lidé fotí hned u vchodu (jupííí, jsme v zoo, sice jsme teprve u vchodu, ale co..). Ze začátku jsme měli teda pocit, že spousta zvířátek vůbec nebyla ve svém výběhu, což nám teda bylo líto, ale zase na druhou stranu chápu, že v tom strašném vedru ta zvířata musí taky nějak přežít, tak byla asi zalezlá někde ve stínu. Naše cesta dál pokračovala kolem jihoamerických šelem, klokanů, kteří vypadali, že jsou dost v pohodě (tím myslím, že byli tak hezky vyvalení na sluníčku a měli se fajn :-D ), vlků a zeber, a pak jsme došli k soše Radegasta. Tam jsme zaznamenali o kousek dál slony, za kterými jsme běželi nadšení jak malé děti. Sloni tam měli spoustu prostoru, jezírko, ve kterém se cachtali a vedle jejich výběhu byl i malý hinduistický ashram a také buddhistická svatyně, aby slonům bylo požehnáno, protože v Indii jsou sloni uctíváni a často vyobrazováni jako bozi. To se mi moc líbilo.
Ještě jsme se šli podívat na žirafy a antilopy, a pak jsme zamířili k pavilonu hrochů a "Africe zblízka", kde jsme mohli vidět různé africké potvůrky (ne, Kleopatru tam neměli), jako byli švábi, sklípkani, hadi a různé ještěrky. Pak jsme udělali okruh kolem plání, kde jsme si prohlídli jeleny, velbloudy a bizony. Potom jsme se konečně zastavili na oběd u rozhledny. Já jsem si dala vegetariánský burger, na který jsem dostala obrovskou chuť, a konečně se ukázalo, že můj výběr jídel nakonec tak marný nebude, protože to byla lahůdka, na kterou budu myslet ještě dlouho. Placka byla z květáku, hrášku a mrkve. V tom horku jsme navíc vypili asi 5 lahví vody.
Po občerstvení jsme pokračovali po cestě, které se říká Zakázanka, a tam jsme viděli historickou štolu, paovce, magoty, orlosupy, a pak zabočili k ptačím mokřadům, kde odpočívali jeřábi, ibisové a další. A pak konečně přišlo pořádné vzrušení. Pavilon šelem a hadů! Malajský tygr se stal mým velkým oblíbencem, za to hroznýši a anakonda už tolik ne. Ještě jsme prošli kolem gepardů a pavilonu goril, na které jsem se nemohla vynadívat, jak si hrají a navíc, jak moc se jejich gesta a pohyby podobají těm lidským.Ještě jsme prošli kolem dětské zoo, kde jsme smočili rozpálené nohy v dětském bazénku a nechtělo se nám ven. Pomalu už jsme se blížili ke konci, ještě jsme se kochali nádhernými plameňáky, viděli poskakovat chápany, rozplývali se u psounů a tučňáků. Zlatým hřebem nakonec byl lachtan. Mohli jsme vidět, jak skáče přes obruč a vyvádí různé kousky, což byla vážně parádní tečka na závěr.


V zoo jsme nakonec strávili asi 4 hodiny s tím, že jsme neprošli úplně všechno, ale určitě všechno, co jsme vidět chtěli. Takže se tam dá myslím se vším všudy strávit dobrých 6 hodin.Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram