Narozeniny a pobyt v Harrachově.


Delší dobu se tu neobjevil žádný článek. Měli jsme totiž napilno! Jeden mladý muž slavil své 23.narozeniny a já mu samozřejmě musela připravit nějakou pěknou oslavu. Tahle byla taková komornější, ale příští rok to bude pěkný tematický večírek (ano, už teď nad tím přemýšlím). Tentokrát jsem jen připravila dobrý oběd, nakoupila dárečky a dortík se svíčkami. Neměli jsme tak moc času, protože s oslavencem jsme ještě před sebou měli cestu do Liberce na 5 dní, kde jsme také oslavovali a kde navíc čekalo jedno překvapení.
Tudíž jsme ve čtvrtek večer byli v Liberci a v pátek jsme si udělali dobrý oběd, ale ne moc těžký, protože nás ještě čekala večeře u babičky s dědou, která, jak už je známo, bývá nezapomenutelně velká. No a taky samozřejmě byla. Babička s dědečkem Petrovi také popřáli, i my ostatní jsme vyfasovali nějaké sladkosti, což je vždy radost a ochutnali jsme skvělý domácí vaječňák. Pak přišla sobota a já jsem byla lehce nervózní z plánovaného výletu na kole, protože jsem na kole jela naposled někdy před rokem, ale zvládla jsem to! A dokonce mě to i bavilo :-D Také se v sobotu předávaly dárky všem oslavencům, protože v téhle rodině se vždycky narozeniny a svátky takhle pěkně sejdou, takže se humorně stály fronty na popřání, a pak jsme se akorát prohodili, abychom mohli popřát dalšímu. Večer se grilovalo, a pak mladší část osazenstva (do které bohužel patřím i já, i když bych radši někdy seděla v houpacím křesle, pletla a čučela na AZ-Kvíz) vydala do kina na film ,,Krycí jméno U.N.C.L.E.".

Na Dlouháči je vždycky malá zoo a já se musím pořád se všemi mazlit.
Ale velkým překvapením pro Petra a vlastně i pro mě byl pobyt v Harrachově na 3 dny, který dostal k narozeninám, a já mu měla dělat na ty 3 dny parťáka. Tak snad jsem tu úlohu splnila dobře. V neděli ráno jsme vyrazili autem a cestou jsme se ještě zastavili na novogotické rozhledně Štěpánka, která je v Příchovicích u Kořenova, dali si řízky větší než naše hlavy, hráli si s cizími dětmi, a pak už se jeli ubytovat do hotelu. Moc dlouho jsme v něm ale neotáleli a šli jsme si ještě projít město, kde byla spousta turistických lákadel. Tak jsme popíjeli malinovku a rozhlíželi se všude kolem. Taky jsme po večeři šli vyzkoušet bazén, který byl v hotelu. Překvapilo nás, že byl takový malý, ale dalo se v něm vykoupat v pohodě.

Rozhledna Štěpánka

Velkej řízek
Nejlepší den byl pondělí. Celý den na výletě. Po snídani jsme to vzali na Mumlavské vodopády, cestou jsme se kochali lesem a tak. Vodopády byly krásné, tak jsme si je chvíli prohlíželi, a pak jsme to vzali Liščí stezkou, akorát obráceně. Před obědem jsme ještě dostali nápad zajít na bobovou dráhu, což bylo super, protože jsem na ní ještě nikdy v životě nebyla! Pak jsme konečně našli místo, kde jsme se naobědvali a po obědě jsme si šli "zaskotačit" na houpačky. Pak nás čekala lanovka, po které jsme vyjeli na vrchol Čertovy hory. A co jsme tam nenašli?! Nafukovací bludiště pro děti. Takže jsme tam samozřejmě hned vlezli a jen horko těžko našli cestu ven, obzvlášť když se nám spousta malých dětí pořád motala kolem nohou :-D. Ale pak už jsme zamířili k Janově skále, na kterou jsme vylezli a chvilku si užívali vzduch a výhled. Potom už na nás docela padla únava, tak jsme to měli ještě cca 3 km zpět na hotel, takže jsme to nějak došli domů a asi kolem 16 hodiny už odpočívali na hotelu. Před večeří jsme ještě jednou zkusili bazén, ale mně osobně v něm byla zima, takže jsem tam vydržela asi 10 minut. K večeři jsem zažila jednu nedobrou bramborovou kaši z prášku, ale na pokoji to zachránila sušenka. A jelikož nejsme "party animals", tak jsme zalezli do postele a koukali v TV na "Django Unchained", což je prostě výborný film, takže jsme ho dokoukali do konce, a pak krásně usnuli jak nemluvňátka.
Další ráno jsme si už jen sbalili věci, došli na snídani a odhlásili se z hotelu v 10 hodin. Prošli jsme si ještě včelí stezku, která byla nedaleko hotelu. Já se strašně moc bojím včel, vos a sršáňů, takže pro mě cesta byla chvilkami trochu boj, ale jinak se mi to moc líbilo, procházka to byla pěkná a navíc na konci jsme mohli vidět jak v dutém stromu včely mají své plástve a hezky pracují. Chtěli jsme ještě někde cestou zpět do Liberce zastavit, ale začínalo pršet, a v tom by se na žádný výlet moc jít nedalo. Takže jsme dojeli do Liberce, kde jsme si uvařili oběd a navečer jsme ještě šli na jednu procházku s maminkou Petra a jejím přítelem.

Moc jsem si těchto několik dní užila, odpočinula jsem si psychicky a zároveň mám nohy tak uchozené, že o nich ani nevím. Každopádně jsem zjistila, že jsem obrovský milovník procházek a smetanové buchty na plech.


Jak trávíte poslední prázdninové dny vy?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram