Vypadat občas jako idiot? To je naprosto v pořádku.
....Je to opravdu tak. Velká část naší populace se honí za dokonalostí. Když je někdo vyfotí a oni na některé z fotek vypadají jako člen Jedličkova ústavu, tak se zhrozí a touží vymazat fotku z povrchu zemského. Asi můžu přiznat, že i já patřím mezi ně. Neuveřejňuji svoje špatné fotky, to dá rozum.


Mastné vlasy, pusa špinavá od čokolády, ale vypadám šťastně :-D

Občas dokážu i postrašit.
Přemýšlela jsem ale nad tím, proč se tak bojíme, aby tyhle fotky někdo viděl. Budou si všichni o nás myslet, že jsme oškliví? Vždyť nás každý den někdo vidí a nemůžeme svoje výrazy, pohyby a gesta kontrolovat každou sekundu. Přehnaná dokonalost je nudná a unavující. Vypadá nelidsky. Nechci vypadat jako nějaký robot. V klidu přiznám, že mám na čele jizvu, zlomený nos, který se moc pěkně pokřivil, a taky křivý přední zoubek. Proto se na většině fotkách objevuji se zavřenými rty. Ale občas mě už nebaví se tak moc kontrolovat, aby tam ty zuby, nos nebo jizva nebyly vidět.

Můj chytrý výraz, když přemýšlím.
Občas se prostě fotka nepovede.
Dnes jsou prostě nastavené poněkud drsné parametry. Štíhlá stehna (pokud nemáte mezi semknutými stehny mezírku, tak jste naprosto out), pokud vám nevyčuhují kostnaté boky....Mohla bych pokračovat ještě hodně dlouho. Pokud to tak má někdo od přírody, tak je to naprosto v pořádku. Ale proč by se tím měly řídit všechny holky, ženy nebo dokonce i kluci, to nedává smysl. Nevypadat na každé fotce nebo v reálném životě jako modelka není průšvih. Je to jen pravda. A pokud nejsme schopni unést pravdu, tak nezvládneme sami se sebou existovat. Já jsem například člověk, který neoplývá zrovna velkým sebevědomím a přepadnou mě občas momenty, kdy se mi nechce ani vylézt mezi lidi, říkám si, že je zbytečné se o sebe starat, když stejnak nebudu naprosto spokojená. Ale člověk je spokojen až v momentě, kdy se cítí sám se sebou šťastný. A to nezaručí ani šminky, ani krásné oblečení nebo návštěva kadeřníka. Pečujte o sebe, udělejte si radost něčím pěkným na sebe, to je správné, ale nečekejte, že to vyřeší všechny problémy.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram