Filmy na léto #1

Rozhodla jsem se připravit seriál článků, které vám představí filmy s nějakým letním nádechem. Filmy o cestování, odehrávající se v létě...Chtěla jsem se vyhnout filmům, které jsou třeba zrovna v kinech, protože je i spousta lepších starých filmů, ne že by byla letošní nabídka špatná, ale já jsem trochu kritik, co se týče filmů a chci vám toho naservírovat prostě víc.

Když tento článek čtete, tak jsem pravděpodobně už na dovolené, pěkně jsem si pár článků předpřipravila, jak je mým dobrým zvykem (frustruje mě, když dlouho žádný článek na blogu nevyjde) a až přijedu, tak tu bude s velkou pravděpodobností článek o tom, jak jsem se měla v Chorvatsku a co se tam tak v kostce dělo.


1. Wild (Divočina)
zdroj: http://thelittlestwinslow.com/
Dobrá, dobrá, jeden z filmů je tedy novinka z kin, konkrétně někdy z května? Já jsem si ale nemohla pomoct a musela jsem tento film zařadit do mého seznamu filmů na léto. Myslím si, že k létu tento film bude neodmyslitelně patřit. Je to o cestě, o nacházení nového a znovuobjevení známého. A pro takové činnosti je léto jak stvořené. V létě se spousta lidí vydává na cestu za poznáním. Já jsem nejdřív tenhle film viděla v kině, a pak jsem si teprve přečetla knihu, ale z obojího jsem byla nadšená. Přesně takové filmy mám ráda. Příroda a hloubání nad svým životem. Návrat k sobě a vytrvání jen sám se svými vlastními myšlenkami. Nelehký úkol. Tento příběh je neuvěřitelně chytlavý, napínavý a při sledování filmu se navíc můžete kochat nádhernou přírodou.


2. Svatební cesta do Jiljí
zdroj: http://img.csfd.cz/
Přejdeme na lehčí notu. Česká klasika. I já jsem byla v tom věku, kdy jsem českými filmy opovrhovala (tsss, českej film? Amerika válí, vole, mámo..), ale díky nepřebernému množství českých filmů, co jsme měli doma na DVD, jsem se prostě jejich sledování nevyhla, například když jsem byla nemocná a znuděná. A pak už to jelo: Rozpuštěný a vypuštěný, Vrchní prchni, Na samotě u lesa, Jára Cimrman.. Mohla bych pokračovat ještě hodně dlouho. Ale zastavím se u Svatební cesty do Jiljí. Proč jí sem dávám? Vždyť je to klasický letní road trip movie! Mladý pár, který se chce vzít, podniká dlouhou letní cestu, která má mít cíl ve městě Jiljí. Na cestě se jim přihodí velká spousta věcí, o které určitě nechcete přijít, protože tenhle druh humoru je prostě neotřelý.


3. Mládí v hajzlu

zdroj:  https://media4.giphy.com/
Mladý Nick Twisp. To byla moje láska v mých 16 letech. Milovala jsem knihy od C.D.Paynea, který s rošťáckým stylem psaní ukazoval, jak takové mládí může být doopravdy v hajzlu. A když jsem zjistila, že existuje i film, ve kterém hraje Michael Cera, což byl jednu dobu král nerdů, ze kterého děvčata omdlévala, tak jsem film musela vidět. Sice není na chlup stejný s knihou, ale není moc filmů, které by se držely knižní předlohy, takže za tohle bych body nestrhávala. Nick Twisp jede se svojí matkou a jejím přítelem na rodinnou dovolenou v přívěsu, zamiluje se, vytvoří si v hlavě své temné, francouzské alter ego, které troufale zapaluje auta...Je to prostě správně praštěnej film na léto. A první scéna filmu? Nick Twisp a jeho ruka si vyznávají lásku. Must see.


Tak to byl první díl. Příště se můžete těšit na 3 další doporučení, tak si je nenechte ujít. :-)Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram