A další víkend mimo Prahu.

Upřímně jsem ráda, když občas na víkendy vypadneme z Prahy a jedeme buď do Tábora, Soběslavi nebo na Dlouhý Most (u Liberce). Tentokrát to byl Dlouhý Most, protože měla být trojnásobná oslava svátku (Petr a Pavel). Takže slavil Petr, jeho maminka Pavla, která měla svátek minulé pondělí a Petrův dědeček.
Celý víkend by se dal připodobnit k občerstvovacím orgiím, které jste mohli vidět v mém minulém článku. Ale pokusím se to shrnout i s aktivitami kolem, ať "nežeru". 
Seděli jsme na gauči obráceně.
V pátek večer jsme vyrazili autobusem z Prahy z Černého mostu, kde bylo tradičně narváno. Panika všude kolem. Lidi postávali se svými velkými bágly mezi nohama, pizzou v ruce nebo kávou z Ječmínku. V autobuse jsme sledovali Madagaskar 2, který jsem nikdy neviděla a přišel mi o mnoho vtipnější než první díl. Po hodinové cestě jsme vylezli v Liberci a jeli jsme na Dlouhý Most, který je asi 10 minut od Liberce. Čekalo na nás objetí a láska v podobě špaget s parmezánem. A pak ještě zmrzlina. Uf. Ale bylo to výborný! Kafe, historky a prupovídky.

V sobotu jsem se probudila už před sedmou ranní, a to mě nikdo nedonutil. Tak jsem probudila svého spolunocležníka, protože takový malý záškodník já prostě jsem. Sprcha, zuby, lehká úprava zevnějšku, abych se nebála pohlédnout do zrcadla a šli jsme šmejdit do kuchyně. Zvolili jsme lehčí snídani, protože jsme věděli, že jdeme na oběd k prarodičům a porce Petrovy druhé babičky jsou vyhlášené svojí megamastodontností (pokud toto slovo neznáte, tak si ho hned přidejte do slovníku, je to prostě "větší než obří"). Takže jsem si dala jen bílý jogurt s vločkami a ovoce. Hodně času tam vždy trávíme povídáním u stolu s kávou nebo čajem a vždy se dozvíme něco nového a zajímavého. To jsme v podstatě dělali, dokud nebyl čas oběda a my vyrazili na ten oběd. I když byl megamastodonotní a je zázrak sníst polovinu, tak jsem si teda pochutnala. Noky se zelím a kuřecím masem. To byla teprve pořádná láska. Plná nálož lásky. Pak jsme tu lásku trávili, povídali si a byli obdarováni čokoládami a sušenkami, ze kterých jsme byli nadšeni (protože už byl čas doplnit naši krabici dobrot, co máme v Praze). 

Pak přijel Petrův brácha Jirka se svojí přítelkyní Wandou ze Slovenska a taky dostali nálož lásky na talíři.  Ale ještě nás večer čekalo grilování. Zatím to vypadá, že jsme tam celý víkend jenom projedli. A to je vlastně pravda. No co vám budu povídat. Grilovaný sýr, různé druhy masa, dobrý chleba. Mami, hlady tady neumřu, neboj! Ale dělo se i něco jiného, kromě papání. Protože Petrova mamka byla tak hodná, že nám všem připravila parafínovou masku na ruce. Bylo to vážně příjemný a líbilo se mi to rozmazlování, akorát jsem člověk, který pořád musí mít nějak zaměstnané ruce, takže těch 20 minut, kdy jsem měla ruce ve vosku... To byla naprosto nová zkušenost. 

Maso větší než ruka.

Bratři bojovali s parafínovými maskami. Drsňáci s citlivou kůží? :-D

Neděle, here we come. Ten den jsme slavili. Všichni oslavenci byli obdarováni, k obědu byla svíčková, kterou jsem už neměla požehnaně dlouhou dobu, a protože nesnáším knedlíky, tak jsem musela zase dělat problémy, být něco extra a dostala jsem těstoviny. Nikčo, Nikčo.. Taky jsme s Petrem upekli Míša řezy, které se povedly i přes to, že jsme to splácali tak ledabyle na poslední chvíli. A večer jsme šli všichni do kina na The Minions (děkujeme ze pozvání!). Pro mě příjemně strávený večer, Mimoni nezklamali, děti v sále se bavily a já si taky připadala jak malá. Highlight celého dne byl, když jsme se v 10 večer rozhodli, že si uděláme ohýnek a upečeme si buřty, což jsme hned na to uskutečnili. Večer jsme šli spát smradlaví od ohně a bylo nám hezky. 

Candle sauce? Tak nějak asi vypadal můj víkend, fotky nejsou nikterak úžasné kvality, ale já občas fotím jako humpolák. Jaký byl váš víkend?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram