LiStOVáNí v Praze

zdroj: http://listovani.cz
Včera ráno po probuzení jsem jako už klasicky projížděla novinky na mobilu (je to jak mor, ale věřím, že to dělá většina z vás) a narazila jsem na stránku LiStOVáNí  což je projekt, který prostřednictvím scénických čtení představuje zajímavé nové knihy. Nazkouší knihu a cca měsíc ji hrají na různých místech naší země. Velkým tahounem je hlavně asi Lukáš Hejlík, který je z jejich ansámblu společnosti nejznámější a za celým LiStOVáNím vlastně stojí.

Já už asi před rokem někde na internetu tento projekt zaznamenala a přišlo mi to jako skvělá věc. Ale k představení jsem se pořádně nedokopala. A včera ráno jsem se naprosto spontánně zeptala přítele, jestli by se mnou na to představení nechtěl ještě ten večer jít. Je to v Praze, v divadle Minor, které máme 15 minut tramvají, tak to nám hrálo hezky do karet.
zdroj: http://listovani.cz
Jen tak tak jsme to teda stihli. A stálo to za to. Představena nám byla kniha ,,Kde se touláš, Bernadetto", od americké autorky Marie Sample. Představení trvalo něco přes hodinku a upřímně bych vydržela klidně ještě jednou tolik, protože to bylo dokonalé. Hejlík už na začátku podotknul, že ta kniha je jak nezřízená střela. A měl pravdu. Byla napěchovaná vtipem, kuriózními postavami a situacemi. Nechci moc prozrazovat z děje, ale ráda bych alespoň navnadila na koupi knihy, protože já sama to mám někdy v blízké době v plánu. Příběh se točí kolem Bernadette Foxové, jejího manžela a dcery, kteří se přestěhovali do Seattlu, kde je Bernadetta jak ve vězení a nedokáže se s městem sžít. Je to bývalá slavná architektka, která si zažila velký skandál se svým projektem a pak se stáhla z veřejnosti a nikdo o ní už pořádně neslyšel. To je takový základ, který je pro pochopení asi důležitý. Kniha je protkána také e-maily obyvatelů Seattlu a dalších důležitých a neotřelých postav.Z některých scén jsem doslova plakala smíchy. Spojení tak zábavného příběhu a velkého hereckého talentu všech tří herců, kteří před námi na jevišti ukazovali, bylo trefou do černého. Pro mě to byl skvěle strávený a oddechový večer a rozhodně mám v plánu ještě někdy na nějaké LiStOVání zajít, pokud bude v Praze nebo v Táboře (ano, pro Táboráky mám tu skvělou zprávu, že tam se taky jednou za čas vyskytují). Určitě neprohloupíte, pokud si lístek koupíte. Pro studenty za 100 Kč, plná cena je mám dojem 150 Kč.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram