Oblíbená alba aneb odpočinek od zkouškového #1

Jelikož zkouškové na mě zaútočilo a já z toho padla do lehké deprese, a to jsem sotva na začátku, tak jsem začala víc poslouchat hudbu, protože mi to pomáhá odreagovat se. Nemám teď na mysli hudbu, která pomáhá při koncentraci (to poslouchám tohle), ale když prostě potřebuji na chvíli vypnout.

Tak jsem se zamyslela nad svými hudebními favority. Málokdy se mi poštěstí, aby se mi líbila celá alba od nějakých interpretů, vždycky si zamiluju tak dvě až tři písničky, ale nějaká přece jen existují, a proto vám je dnes představím. Původně jsem to chtěla shrnout v jednom článku, ale nakonec jsem se rozhodla, že udělám takovou malou trilogii. :-)

Dneska to budou dvě alba, která poslouchám posledních pár dní nejraději, a to skupina Fleetwood Mac a britská rocková skupina Keane.

Fleetwood Mac- Rumours (1977)

Fleetwood Mac dnes
Skupina Fleetwood Mac je takovou mojí tajnou láskou (možná ne tak tajnou, když o ní pořád básním a neustále pouštím nahlas jejich písničky). Víc jsem se o ně začala zajímat asi před 2 lety. kdy jsem poprvé zaslechla písničku Dreams, kterou zazpívala Stevie Nicks, hlavní zpěvačka této skupiny. Možná od nich znáte ty nejprofláklejší hity, jakou je "You Can Go Your Own Way" a "The Chain". Na tomto albu, která je mimochodem jedno z nejprodávanějších alb na světě (prodalo se ho asi 45 milionů), najdete 11 písniček, které vás chytí melodií a hlavně obsahem svých textů. Písnička "You Can Go Your Own Way" je song, který složil Lindsey Buckingham a je to o jeho rozchodu právě se Stevie Nicks. A písnička "Dreams", kterou složila Stevie Nicks, tak ta je zase o jejím rozchodu s Lindseym. Jejich rozchod pomohl vzniknout jednomu z mých nejoblíbenějších alb. A jsou dobří, že spolu zvládli nadále pracovat, i když to pak už moc let nevydrželo a skupina se rozpadla.

Album k poslechu zde


Keane- Hopes and Fears (2004)

Keane byl pro mě neznámý do minulého roku, kdy jsem na soundtracku jednoho filmu zaslechla písničku "Somewhere Only We Know" a zamilovala jsem se. Skvělý hlas, úžasná melodie klavíru. Protože když se řekne klavír, tak si hodně lidí dost často představí těžkopádné a smutné melodie, dramatičnost atd. Ale album Hopes and Fears zní velice optimisticky, najdou se tam i nějaké písně, které jsou smutnější, ale většina má energický tón, kdy se Vám chce vzít kartáč na vlasy a zpívat do něj z plna hrdla a radovat se ze života. Skupina se skládá ze čtyř členů a podle mě jejich geniálnost spočívá právě v jednoduchosti. Nenajdete tam spoustu různých nástrojů, back-up vocals a další serepetičky. Je tam zpěvák, klavír, bicí a občas se ozve i elektrická kytara. Konec, tečka. Všechny písničky na albu se moc dobře poslouchají, ale největšími leadery jsou rozhodně "Somewhere Only We Know", "This Is The Last Time" a "Everybody's Changing."

Album k poslechu:Jaká jsou Vaše oblíbená alba nebo interpreti?Žádné komentáře:

Okomentovat

Instagram