O oblékání, inspiraci a propojení světa.

02 dubna Nikola Pincová 0 Comments

Tento článek se snažím napsat už několik měsíců a vždy mě od toho něco odradí. Občas se bojím, že ten článek akorát povzbudí některé lidi k napsání nehezkých komentářů, někdy si říkám, že nestojí za to ukazovat tady můj styl, že není tak světoborný, abych ho ventilovala prostřednictvím blogu. Ale dneska ráno jsem si řekla "čert to vem", a tak tu teď píšu.

Co je hlavně krásné na oblékání a módě? To, že prostřednictvím svého stylu reprezentujete svou osobnost, náladu, příležitost, a pokračovat bych mohla do nekonečna. :-) Vaše tělo je plátno, a na něj vy malujete. Romantické duše nosí květinové vzory, šaty, sukně, umírněné a příjemné barvy. Rebelové si vezmou potrhané džíny a například křiklavé barvy. Také se rozrostl trend kombinovat různé styly, můžete si vzít romantickou košili s květinovým vzorem a k tomu roztrhané džíny. Je strašně moc možností a cest, kudy se můžete dát.

Co se mi na módě líbí je to, že se do dnešní doby vyvinula neuvěřitelným stylem. Zatímco v době středověké či renesanci, rokoka a baroka byl jeden styl, který u dvora frčel a kdo ho neměl byl těžce "out" nebo 50.letech, kdy elegantní styl pro pány a těžce feminní styl pro dámy byl nutností (a pokračovat bych mohla až do 90.let), tak v dnešní době se začaly mixovat styly ze všech možných ér, a to je moc dobře, podle mě je to velký krok pro módu. A stejně tak je to u ostatních věcí. Nedržíme se už čistě jednoho hudebního stylu, nedržíme se už jen toho, že heterosexuální orientace ta jediná správná a i v sociologii si uvědomili, že funkcionalismus nemůže být hlavní teorií. Je to posun, který možná všichni nevnímáme, ale naše propojení se světem a multikulturalismus je věc, která nás obohacuje. Jistě, že tradicionalisté asi budou namítat, že to poškozuje naše tradice, ale já si naopak myslím, že lepší svět bude, když si vezmeme to nejlepší ze všech možných kultur a vytvoříme nové vzorce, které budou tolerantnější a spravedlivější, ale s ohledem na staré tradice.
Můj styl asi není nějak striktně zaměřený, záleží vždy na příležitosti. Nejradši mám asi styl romantický, sukně, šaty, košile, to je takový můj základ, kterého se držím pár let. Ale někdy a obzvlášť v létě chodím často běhat nebo pokud jdu na jógu, tak si strašně libuji ve volném a sportovním oblečení. Občas mám zas náladu na hippie a boho styl. Je toho prostě mnoho a mění se to podle nálady. Hlavně je důležité nebýt tak striktně zaujatý vůči stylu ostatních lidí. Ten, kdo moc kritizuje oblékání a styl ostatních nemá moc rozšířené obzory. Buďte tolerantní a čerpejte inspiraci kolem sebe.S láskou

0 komentářů: