Střípky moudrých rad.

26 března Nikola Pincová 0 Comments


Naučila jsem se pár užitečných věcí od té doby, co jsem v Praze. Přicházejí od rodiny a lidí kolem mě. Dobrou radou se mi stalo právě to, že se nemám stresovat kvůli každé prkotině, vždycky to nějak dopadne. To ale neznamená (a to je rada od jiného člověka), že bych se měla na věci vykašlat a alespoň se nepokusit a nesnažit se. Další radou mi bylo, abych neztratila své já. Docela důležité moudro, které jsem nedávno získala a které mě občas drží nad vodou je, abych si na všem našla něco dobrého a vymezit se od lidí, kteří mě trápí.

Všechno tohle a ještě mnohem víc (na co si teď momentálně nevzpomenu, takže bych si to měla začít někam psát) mi hodně pomáhá v těžkých momentech. Můžete si říct, že to jsou jen slova, a že je to možná trochu klišé, ale kdyby to nebylo klišé, tak by to nebylo osvědčené, což je pro mě hodnotné adjektivum. :-)


Zase se někam ve svém životě posouvám dál, jako každý den, ale už na to nahlížím zas z trochu jiné perspektivy. Neodděluji si životní období podle toho, co musím přežít, co za těžkosti je přede mnou, ale snažím se na každém dni najít něco krásného a nějak si ho zpříjemňovat. Obohatit ho o lásku, smích a příjemné časy. Má to svoje mouchy, já třeba bytostně nesnáším hádky, ale bohužel je někdy třeba bouře, aby se pročistil vzduch a svět mohl zase v klidu dýchat.

Nový účes

 Občas jsou potřeba i nějaké změny. Já jsem člověk, který má rád nějaké milníky a co strašně rád rekapituluje a píše si seznamy, a jelikož se blíží moje narozeniny a za necelý měsíc mi bude 20 let, což je docela velký milník, tak jsem se rozhodla zrekapitulovat, na co můžu být za 20 let svého života pyšná (na to všechno pravděpodobně sepíšu samostatný článek, abych se mohla podělit o svoji radost), ale nejdřív jsem se rozhodla trochu shodit obavy z různých věcí v mém životě, a tak jsem je shodila trochu z hlavy. Trošku jsem si ostříhala vlasy a dala jim novou barvu, což je super, protože moje vlasy začaly vypadat jako takový ten chuchvalec, co najdete občas ve vysavači. :-D


A mojí dnešní poslední myšlenkou snad bude jen to, abyste se životu tak trochu smáli od ucha k uchu a milovali jste lidi kolem sebe tak, jako si přejete být milováni vy. A není nic krásnějšího než být milován hodně a stejně tak milovat.


S láskou


0 komentářů: