Novodobé femmes fatales #1

27 února Nikola Pincová 0 Comments

Nedávno jsem psala článek o ženách. No, nebyl to klasický článek, protože to bylo spíš taková poetická věc, zamyšlení nad ženami. Chtěla bych to ale trochu přetransformovat do dnešní doby a zaměřit se na novodobé ženské vzory, z mého pohledu samozřejmě, o tom celý můj blog je. Věci a různá témata z MÉHO pohledu.

A proč o tom píšu? Samozřejmě, že můj článek bude mít nějaký hlubší smysl nebo záměr. Jak je v novodobé planetě zemské profláknuto a často propíráno, jsou nám, především ženám, podstrkovány vzory, které se začaly před jistou dobou považovat za špatné. Ano, mám tím na mysli přespříliš vyhublé modelky, herečky, zpěvačky, některá povolání rovnající se slovem feťačky, smím-li to takhle podat. Nebo z feministického pohledu ženy, které nedbají na vlastní svobodu, věří a jsou vychovány v přesvědčení, že celý jejich příští život a počínání bude záviset na muži.

Nejsem tak úplně feministka, ale jsem si vědoma toho, že můžu kdykoli zvednout svoje dvě půlky a odejít z náruče svého muže. Ale abych se moc nezakecávala do detailů, to můžu někdy jindy v jiném článku, který bude úvahou o feminismu, tak bych ráda přešla do představení femmes fatales dnešní doby.

Nejprve ale musím na pravou míru uvést, co pro mě spojení Femme Fatale představuje. Jistě, je to z francouzštiny, jistě, znamená to v překladu osudová žena. A jistě, už jsem o tom tak trochu vyprávěla v minulém článku. Ale abych to převedla do slangu dnešního světa, je to žena, která si je vědoma své ženskosti, je na ni pyšná, ví, jak ji použít, má ráda sebe, je to umělkyně, která dokáže performovat své pocity a nestydí se za tyto projevy. Není otrokem svého partnera, ale dokáže rovnocenně
existovat (a občas být i bohyní, protože ženy přiznejme si, jsme docela bohyně ;-) ).

Stevie Nicks

Začínám svou velkou oblíbenkyní. Pokud neznáte, což je dost možné, tak se jedná o zpěvačku z rozpadlé skupiny Fleetwood Mac, jejíž název už vám může být povědomý. Zpívala ve skupině se svým tehdejším partnerem Lindseym Buckinghamem, se kterým se později rozešla a složili společně dokonce skladby o jejich rozchodu. Ona sama má i sólovou kariéru. Nejvíc se mi na ní líbila její síla, síla slov, které můžete slyšet v jejích skladbách. Považuji ji za básnířku, čarodějku a velice silnou ženu, která si přetrpěla mnoho a stále stojí na nohou a dělá to, co má ráda a nenechala se ničím zlomit, přesto si nenese kostlivce ve skříni.

Demi Lovato

Kdysi herečka a zpěvačka z "ďábelské" Disneyho společnosti (jo, ta firma toho nacisty), dnes velice úspěšná zpěvačka. Měla ošklivé dětství, prošla si šikanou, anorexií, bulimií, je bipolární, žila ve světě, kde se hledělo jen na image. Ale zvládla to a zaměřila se na to, co miluje nejvíc, a to je hudba. Přestala řešit kritický svět kolem sebe a pochopila, že je krásná osoba, která si zaslouží být milována. A může být na sebe pyšná. V dnešní době je určitě dobrým vzorem pro všechny mladé lidi, kteří si prošli šikanou a nepochopením.

Leighton Meester

Herečka a zpěvačka. Neprošla si asi takovými strastmi jako ty, které uvádím před ní, ale řadím je mezi femmes fatales, protože dokázala objevit sama sebe. Můžete jí znát ze seriálu "Gossip Girl", kde ztvárnila hlavní, dá se říct zápornou postavu Blair. Později rozjela hudební kariéru, kde zpívala takový asi "spotřební pop", teda dá se to tak říct. O několik let později ale konečně našla sama sebe a je to na ní opravdu poznat. Najděte si její nejnovější hudební tvorbu.

Mám i několik dalších osudových žen na svém seznamu, ale ty vám ukážu zase někdy jindy, protože to by byl tento článek dlouhý až moc. Takže příště se těšte na další tři ženy, které pro Vás můžou být inspirací, prozradím, že mezi nimi bude i nějaká češka. :-)

S láskou


0 komentářů: