Kouzlo starých filmů #4: Prázdniny v Římě, John a Mary

07 února Nikola Pincová 0 Comments

První semestr za mnou, druhý přede mnou. Udělala sem si teď malé prázdniny a byla v Liberci, pak to byly Paseky nad Jizerou, což bylo místo, kde bylo tolik sněhu.. Tolik sem ho ještě pohromadě neviděla. A nakonec sem byla opět doma v Táboře, kde sem byla na výstavě Žižky.

Teď už je to zase Praha a já se snažím vyhrabat z lenivění a nabrat sílu a optimismus zpět do práce a snažení. Motivační články mě strašně rozčilují, ale můj mozek je teď také jeden velký motivační článek, který si čtu pořád dokola a snažím se tím trochu nažhavit (aneb trochu života do toho umírání). Včera jsem konečně viděla film "Les Misérables" a jsem z toho muzikálu nadšená. Celou dobu sem se v té po brady brodící se bídě držela, ale na konci filmu mi pár slziček ukáplo. Je to vážně výborný muzikál se skvělými písničkami.

Ale teď stop vykecávání se a hurá k poslednímu dílu tohoto miniseriálu. Na úplný závěr sem si nechala opět srdcovou klasiku milovnic Audrey Hepburn a film s Dustinem Hoffmannem a Miou Farrow.

Prázdniny v Římě
zdroj: http://www.webmagazin.cz/

Když princezna musí celý svůj život plnit královské povinnosti a nikde žádná legrace a zábava, tak prostě musí přijít zlom a její zvědavá hlavička začne dychtit po vzrušení a lumpárnách. A o tom je vlastně film "Roman Holiday", což byl pro Audrey Hepburn průlomový snímek. Dokonce jedním z kameramanů tohoto filmu byl rodilý Čech jménem Franz Planer (tedy František Plánička :-D) Ale abych se dostala k jádru věci. Prázdniny v Římě jsou o princezně, která utíká od svých královských povinností v Římě a poznává ho s pomocí amerického novináře, jehož role se ujal Gregory Peck a společně s Audrey dali život dvěma legendárním postavám a jednomu krásnému milostnému příběhu, který zde bohužel končí nešťastně.John a Mary
zdroj: http://chillesperienza.altervista.org/
Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se dvěma hereckými ikonami 60. a 70.let si zaslouží také místo v mém miniseriálu a celý tento počin zakončí. Film zachycuje jeden v New Yorku v 60.letech. Muž a žena se probudí po noci v baru, kde na sebe narazili, dali se nad sklenkou vína do řeči o filmech a nakonec skončili v bytě u muže. Nic o sobě neví, neznají ani svá jména. Ve filmu můžeme poslouchat myšlenky toho druhého a postupně se retrospektivně seznamujeme s příběhem každého z nich. Nejdříve společně posnídají, nakonec žena zůstane i na oběd a i když se pak ve filmu pohádají a jeden druhého opouštějí, na konci dne se opět sejdou a zjistí, že jeden bez druhého nemůžou být. A se západem slunce si konečně prozradí i jména. John a Mary.


0 komentářů: