Alexi Murdoch. Nejkrásnější poezie v hudbě.

05 ledna Nikola Pincová 0 Comments

Tento blog má být o mých myšlenkách, o tom, co mám nejradši. Těžko tedy říct, jestli tento článek bude zajímat širší řadu lidí, ale pokud jste otevřenější lidé a máte zájem o nějakou příjemnou inspiraci, tak čtěte dál.
zdroj: https://yuq.me/artists/02/876/127061.jpg


Mým velice oblíbeným zpěvákem je Alexi Murdoch. Co se týče stylu, tak by se o něm dalo říct, že je to mix INDIE FOLK, AMBIENT, občas alternativní rock klidnější hudba, kytara, akustická hudba. A jeho velice příjemný hlas, úsměv a životní filozofie. Snad Vás chytne za srdce, jako chytl mě. Ale nejdůležitější jsou jeho texty. Je to velice poetické, zpívá o přírodě v kontrastu s pocity, které chová ke svým nejbližším a tak dále, a tak dále. :-)

Radši Vás nakrmím svými oblíbenými písničkami od něj a pasážemi, které mám na jeho textech nejradši, které vystihují i mé pocity a životní situace nebo ty, co se mi prostě moc líbí a je v nich samozřejmě cosi hlubšího. 

1) All My Days

Snažila jsem se najít, co bylo v mé mysli, jako dny měnící se v noc. Plakala jsem nahlas, zatřepala jsem rukama. Co zde dělám ? Ze všech těchto dnů jsem se rozhlédla kolem sebe a mé oči mě zmátly. Nyní čistě vidím. Jsi to ty, po čem jsem pátrala,všechny ty dny. Brzy se budu smát. Vím, nebudu se více cítit sama..


2) Orange Sky

A měla jsem sen. Stála sem před oranžovým nebem, se svojí sestrou po mém boku. Řekla jsem "Sestro, tohle je jediné, co teď vím. Asi nějak takhle..Ve tvé lásce leží má spása... Ale sestro, ty víš, jak moc jsem unavená. A taky víš, že mé srdce bylo zlomené.."3) Song For You

A vidím tě schovávat tvář ve svých rukách, létat tak, že nemůžeš přistát. Myslíš si, že ti nikdo nerozumí. A nikdo nerozumí.
A je zvláštní, že nedokážeš najít sílu, aby si se vůbec pokusil najít hlas, aby promluvil za tvou mysl. A když se ti to povede, jediné co zvládneš, je pláč.4) Wait

A kdybych klopýtla, kdybych zastavila na mrtvém bodě, a kdybych teď uklouzla, a kdybych musela spadnout..A kdybych nemohla být tam, kde bych mohla být, počkal by si na mě? 
Protože kdekoli se zdám býti, tam jen tak procházím. Tyto dny sním o moři, vždy se probudím a cítím splín a přeji si, abych snila o tobě.

0 komentářů: