Vánoční a pohádkový playlist 2014

04 prosince Nikola Pincová 0 Comments

V Praze už nám napadal sníh a stihl se zase proměnit v nechutnou břečku, a teď tu máme opět jen mokro. Ale stejnak, nebylo to jak na objednávku? Začátek prosince a BUM, začalo sněžit! A stejně tak, jako padaly armády sněhových vloček, tak budou teď padat na internetu články o Vánocích a sněhu. Jenomže většina skončí jako ten sníh- nechutnou břečkou. :-D

Bojím se, že to bude i můj článek, ale poslední dobou se nad tím vánočním obdobím zamýšlím čím dál více. O jakých hodnotách to vlastně je. Nechci tady moralizovat, že na dárky by se vůbec nemělo hledět, že by lidé měli být hlavně spolu..To už je nám všem dobře známé, ale stejnak se potají na dárky těšíme. Já se přiznám, mám ráda dárky, hlavně to rozbalování. Ale stejně jako dárky ráda dostávám, tak OPRAVDU ještě radši dárky dávám. Je strašně krásné někomu udělat radost, a to, že je rodina spolu je krásný bonus. A i když není Váš prosinec a vánoční čas takový, jako si představujete, je důležité si udělat takové malé Vánoce jen pro sebe. Ne vždy se přece jen shodnete s rodinou, jak si ty Vánoce představujete. Já se rok co rok projdu po Starém městě v Táboře, zásobuji své tělo pravidelným přísunem kakaa a zázvorového čaje, těším se na rybí polévku, ale hlavně to, co mě dostane do největší vánoční nálady, je hudba. A o tom je dnešní článek. Mám pro Vás výběr písniček z pohádek, pak nějaké klasické americké vánoční písničky, protože si myslím, že jsou nejlepší vánoční kulisou při pečení cukroví a balení dárků. Poslední je taková malá specialita, a tou je album Oblivion Hymns od skupiny Hammock. Ne asi každého šálek kakaa, ale třeba Vás překvapí velice příjemný vánoční podtext, který na albu zaslechnete.

She and Him- A Very She and Him Christmas
Michael Bublé- Christmas Deluxe Special Edition
Šíleně smutná princezna- Jedním tahem
Šíleně smutná princezna- Já už to vím
Písničky z"Noc na Karlštejně"

Zlatovláska- Loďka

Princové jsou na draka- Kdyby se v komnatách

Blue Effect- Slunečný hrob (z filmu Pelíšky)


Svěrák, Uhlíř- Chválím tě země má (např. z filmu Kolja)


Hammock- Oblivion HymnsSnad jsem Vás inspirovala k poslechu příjemné hudby, která Vás lépe naladí v chladných a břečkovitých dnech. Mějte se krásně!

0 komentářů: