Podzimní seriály 2014- 1.DÍL

24 listopadu Nikola Pincová 0 Comments

Na podzim se hodně seriálových maniaků těší. Jasně, začíná škola, už se to venku kaboní, ale aspoň tu vždycky budeme mít nové epizody našich oblíbených seriálů. Já nejsem nijak křečovitě zaměřená na jeden jediný žánr, naopak jsem v tomto eklektička (neplést si s električkou :-D).

Tak se podívejme na shrnutí seriálů. Skončilo nám "How I met your mother". Ano, pro někoho krutá rána. Ale konec seriálů vyvolal takové ohlasy, že se nám fanouškovská základna rozdělila na dva tábory. Mě se konec naopak líbil, Matku jsme si stejnak nestačili žádným způsobem zamilovat, a navíc byla tak zfanatizována a pěly se na ní po celou dobu seriálu takové ódy, že tuhle laťku naše Maminka přeskočit nemohla :-D.

Ale naše staré oblíbené seriály jsou tady dál, tedy alespoň většina, fanoušci Glee si musí počkat do jara. Je to poslední série, a já se obávám, že musím konstatovat, že je tomu tak správně. Kvalita šla holt dolů, i když písničky byly stále super.

A teď můj výběr seriálů pro tento podzim:

1. AMERICAN HORROR STORY: FREAK SHOW
Moje oblíbená postava: "Paul the Seal"- tento herec má skutečně toto postižení.


No, taková jedna podivnost v mém repertoáru. Taková zvrácená a děsivá série. Možná si to tvůrci seriálu chtějí nahradit, když 3.série Coven (o čarodějnicích), byla mnohem mírnější, ale kdo by mohl zapomenout na nejúžasnější postavu Misty Day! Tahle série se točí kolem tzv. Freak Show, které byly v 50.letech velice populární, ale i nenáviděné, což je pro příběh také důležité. Do 50.let je i příběh zasazen, což potvrzují zajímavé kostýmy a postavy města s předpotopními názory a vyděšenými, či znechucenými pohledy. Ale občané nejsou jediný problém seriálu. Taky zde máme lovce odměn, kteří chtějí za každou cenu nějakou příšerku z Freak Show zabít a prodat do muzea. A aby toho nebylo málo, i mezi samotnými obyvateli Freak Show to není zrovna růžové. No, přesvědčte se sami, ale připravte se na spoustu podivných a někdy šokujících scén!


2. 2BROKE GIRLSSeriál2Broke Girls Vám snad představovat znovu nemusím. Ale ve zkratce je o Max Black, která pracuje v bistru a už se narodila do chudých poměrů a o Caroline Channing, dceři velice bohatého a známého muže, který o své peníze přišel kvůli krádežím, daňovým podvodům a bůhví čemu ještě, a teď si musí odpykat trest ve vězení a Caroline přichází o domov. Naštěstí vleze do bistra, kde Max pracuje, spřátelí se (Caroline se jí spíš vnutí do bytu) a nakonec se stanou nejlepšími přítelkyněmi a začnou svůj společný cupcake bussiness.
Každopádně, série č.4 nás posouvá v příběhu zase o něco dál. Holky si v zadní nepoužívané místnosti bistra otevírají takové výdejní okénko, kde svoje dortíky prodávají lidem na ulici. Příběh se netočí pouze kolem dortíků, ale také všech postav v bistru, ruského kuchaře Olega, zhuleného pokladního Earla, prťavého majitele bistra Hana, ze kterého si Max pořád utahuje a také ze Sofie Kačinski, polské sousedky Max a Caroline. Postavy ať jsou jakkoliv výstřední, tak si je musíte zamilovat a scénář je opravdu perfektní. Sitcom s velkým S.

Tak o seriálech zas v příštím díle. Jaké jsou Vaše oblíbené?

0 komentářů: