Maturita: Jak se připravit a nezbláznit?!

06 dubna Nikola Pincová 0 Comments

Za nějakých 9 dní mě čeká první část mojí  maturity, a to praktická. Byla a stále sem z toho trochu vyděšená, ale to hlavně díky tomu, co říkají lidé kolem mně, studenti, učitelé. Takže:
zdroj: weheartit.com


PRAVIDLO Č.1: Nenechte se ovlivnit řečmi okolí
Dělejte věci svým tempem, to co říkají ostatní, nebo jak se připravují oni nemusí být Váš šálek kávy. Každý člověk je jiný a záleží čistě na něm, jak si s věcmi a přípravou poradí. Mně vždycky hrozně naštvalo, když před nějakou písemkou se všichni mezi sebou bavili hrozně nahlas přes celou třídu:"A jak se dělá tohle? A jak máš tohle?!"...Akorát Vás potom spletou. Pochopte věci podle sebe, aby Vám to vyhovovalo.

PRAVIDLO Č.2: Udělejte si studijní plán
Není nad to udělat si starý dobrý "TO DO LIST". Za a) člověka to uklidní a za b) je mnohem lepší a přehlednější si věci rozvrhnout, než si nechat učení na posledních pár dnů před maturitou, a pak brečet vzteky, že nic nestíháte a že ti učitelé jsou sráči. Bohužel, JE TO VAŠE VINA.

PRAVIDLO Č.3: KEEP CALM
Hlavně se nezblázněte. Já už si párkrát trochu pobrečela a dokonce sondovala u mamky, kde mně případně bez maturity zaměstnají (:-D), ale vážně, pokud se budete poctivě učit a věnujete přípravě aspoň nějakou dobu svého času, tak maturitu uděláte. I kdybyste z ní měli mít samé čtyřky, no ne? ;-)
Ke studiu je dobrá motivace a vypnutý internet. Nastahujte si hudbu, která Vás ukliňuje a motivuje k učení a zavřete se v místnosti, kde budete sami. Žádná televize, žádný internet (pokud ho tedy ke studiu nepotřebujete, ale většinou to svádí ke koukání na seriály- tři série Přátel za 4 dny mluví za vše :-D).

zdroj: weheartit.com

A co je důležité, nezapomeňte na to, že to není celé jen o maturitě, ale také byste si měli uvědomit, že končíte střední školu. Hodně lidí se stěhuje od rodičů, odchází z města, na vysokou nebo pracovat. Není to jen maturita, je to konec jedné kapitoly, ze které vyjdete jako trochu jiní lidé. Myslete na to, nové začátky, chtějí změny. Změňte účes, názor, přístup, cokoliv, buďte inovativní. Změny jsou osvěžující. ;-)


Hodně štěstí a nechte kousek i pro mně :-)

0 komentářů: