Seznamte se s mými nejoblíbenějšími filmy: PART 2

15 března Nikola Pincová 0 Comments

Jsem tady s další trojící mých nejoblíbenějších filmů. Momentálně jsem tak trochu v izolaci doma a snažím se fyzicky a trochu psychicky uklidnit od stresů a nepříjemností, které mě v poslední době tíží. Možná to je trochu "srabstyl", ale momentálně nevím, co lepšího dělat, na nic více se zatím nezmůžu. Čím dál více poznávám sama sebe a čím dál víc si uvědomuju, jak jsem se kdysi přetvařovala a dělala ze sebe něco, co nejsem. Jak jsem začala být sama sebou, najednou jsou přátelé pryč jako pára nad hrncem. Spadla jsem tak trochu na hubu, ale aspoň jsem si spoustu věcí konečně ujasnila a můžu jít zas dál, o trochu víc sama sebou být.
To jsem zase zabrousila někam úplně jinam. Doufám, že moje další trojice oblíbených filmů se Vám bude líbit.


4. Struck by lightning (Zasažen bleskem)
Na tento film mě navnadila moje milovaná sestřička a tímto jí chci moc poděkovat. Ve filmu jsem se prakticky našla a pochopila jsem problémy hlavního hrdiny dokonale. Nejenže hlavní herec Chris Colfer ve filmu neuvěřitelně exceluje, ale on příběh ještě ke všemu napsal a zrežíroval! Zamilovala jsem se do každé minuty filmu a bohužel musím přitakat i na takové smutné školní poměry. Děje se jak v Americe (i když tam je to možná brutálnější), tak i u nás. Každopádně co mě překvapilo je to, že tak neskutečně smutný příběh může být vyprávěn i s úsměvnou ironií.

5. Trainspotting
Taková kultovní záležitost. Jsem si jistá, že film Trainspotting zná dost lidi, a pokud Vy ho neznáte, tak šup šup. Už jen první scéna filmu je má nejoblíbenější. Celý ten úvodní monolog, to se blaženě tetelím. Film je skotského původu, podle předlohy od Irvina Welsche (přečtěte si Acid House!) a navíc v něm hraje úžasný herec Ewan McGregor. O lidech závislých na heroinu. Ale netočí se to jen kolem toho, je zde i skrytý podtext o dá se říct "smyslu života". Něco v tom stylu. Každopádně je to i místy dost humorné, přesvědčte se prosím sami. A ten soundrack? Pecka, pecka, pecka.

6. Away We Go
Strašně těžko se mi píše o filmech, které mám nejradši, které jsou mému srdci nejblíž, protože mám milion věcí, co bych o něm mohla říct, ale jak o tom chci napsat, tak ty myšlenky se nacpou jak v otočných dveřích a těžko se dostávájí ven. Ale zkusím to. Tohle je po již zmiňovaném filmu Darjeeling Limited můj DRUHÝ NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM NA SVĚTĚ. Něčím mě prostě chytil u srdce, možná to je tím, že soundtrack je od Alexi Murdocha, což je jeden z mých nejoblíbenějších zpěváků, ale nejen to mě donutilo se zamilovat. Dělá to celá atmosféra prosycená filmem, líbí se mi ústřední dvojice, podle mě jsou stvořením dokonalosti, protože dokonalí nejsou. Líbí se mi ta nádherná města, příroda, příběh, dům na konci filmu, přesně v takovém u vody bych chtěla jednou žít. Je to tou nádhernou sentimentálností, příjemným humorem, krásným Johnem Krasinskim :-D Nevím přesně čím, ale film si mě získal a vždy se mi chce tak trochu popotahovat, když na něj koukám. A až budu mít svůj dům, tak kolem vypěstuju spoustu druhů bylinek a budu žít spokojeně a šťastně se svým mužem s bradkou :-D0 komentářů: