Seznamte se s mými nejoblíbenějšími filmy: PART 1

28 ledna Nikola Pincová 0 Comments

Jsem obrovský filmový fanoušek, řekla bych, že určitě víc než seriálový. Můj vkus na filmy je dosti široký, avšak se vždy shodnou na tom, že jsou trochu podivné, nebo občas se potulují z okrajů společnosti, mám hodně ráda sociálně-psychologické filmy, ale jsem i velký filmový klasik, takže je tu velká škála, opravdu :-D

Co ale nesnáším jsou ty TYPICKÉ romantické střelené komedie s Jennifer Aniston, nemůžu za to, prostě jí nemám ráda, ale rozhodně neodsuzuju lidi, co filmy s ní rádi mají, je to určitě oddechovka, mě jen ta ženská leze na nervy, ale přiznejme si, vybudovala si celkem slušnou kariéru.

V první části mých oblíbených filmů Vás seznámím s mým nejoblíbenějším filmem všech dob až do konce mého života a to Vám přísahám, a pak s tím opravdu nejužším výběrem. Mých nejoblíbenějších filmů je cca. 20, takže si to pěkně rozdělíme na části, ať se to lépe stráví a dneska začneme s několika:

1. Darjeeling Limited


Opravdu TO JE TEN MŮJ SVATÝ GRÁL FILMŮ. Na tomto filmu alespoň poznáte, že opravdu nejsem namyšlená kravka z csfd.cz, co její nejoblíbenější a nejvíce mistrovský film na světě prostě musí mít červenou barvu a nejméně 75%, tak to opravdu není. Tenhle film má modrou a 66%. Ale víte co céesefďáci? Na to já Vám kašlu. Tenhle film o třech bratrech, kteří cestují do Indie vlakem za svou podivnou, lehce krkavčí matkou, je opravdu především vizuální podívaná, plná skrytého i do nebe volajícího humoru. Tento film mi učaroval do konce mého života, a je to stejné jako s láskou Vašeho života. Nevíte proč tu osobu/film milujete, ale víte, že už nikdy nepřestanete. Ať žije cestování vlakem!

2. Juno


Film z roku 2007, který se u nás proslavil až spíše někdy v roce 2010, já už ho ale opěvovala někdy v roce 2008, kdy byl ještě díky masové neznalosti jakýmsi póvlem. Každopádně v Americe si získal obrovskou oblibu, obzvlášť na Sundance, a já se k tomuhle příběhu o těhotný, trochu divný šestnátce, stále ráda vracím, protože má prostě to kouzlo podivnosti a rozmanitosti lidských duší a osudů.

3. The Graduate

Takhle nějak už vidím svůj život po maturitě, což se mi neúprosně blíží (teda pokud nebudu už navždy spíš žít se statusem "bez maturity"). Ben prostě neví do čeho po maturitě "píchnout", až si najde někoho, koho píchat může (promiňte za tyhle obraty, ale měla sem zas záchvat hnusohumoru :-D). Ku překvapení diváků je to postarší žena, která se přátelí s rodiči Bena a je vdaná. A to nemluvíme o její krásné dceři, do které se Ben bohužel zamiluje. Ale nenechte se zmást, není to moc romantika, a už VŮBEC se nechte zmást koncem a počkejte do úplně posledních vteřin filmu a čtěte z grimas ústředních herců, protože to Vám teprve odhalí význam filmu.

To ale není vůbec konec mých nejoblíbenějších filmů, to je teprve začátek. Zní to výhružně co? :D

0 komentářů: