Koukatelné seriály aneb inspirace pro Vás- 1.díl

12 ledna Nikola Pincová 5 Comments

Nehodlám tady mluvit o těch notoricky známých, extra populárních seriálech, jako je "Jak jsem poznal Vaši matku" nebo "Teorie Velkého Třesku", jelikož nevím, k čemu by to bylo dobré, nebo čemu by to přispělo, když stejnak drtivá většina z nás na ně kouká, nebo je s obsahem seznámená, takže moje doporučení by bylo přinejmenším zbytečné, přinejvětším otravné.

Já tady hodlám mluvit o seriálech, které teda já osobně miluju, nebo jim určitě hodlám dát šanci. Někteří je znají a někteří ne, ale určitě bych Vám nenabízela nějaký póvl, jako hodit psovi na zem kosti. :-D

1. 2 Broke Girls
 Moje číslo jedna z těch novějších seriálů. Začala jsem se na to koukat kvůli herečce Kat Dennings (ta na obrázku, představuje Max Black), kterou mám moc ráda proto, jak je krásná, neuvěřitelně vtipná a skvělým způsobem sarkastická a nikomu by nesedla lépe role cynické, chladné, obratně "stěruzdatné" servírky z chudých poměrů tak, jako zrovna jí. Ještě když se tak krásně doplňuje s herečkou Beth Behrs, která ztělesňuje postavu Caroline Channing, absolutní opak Max- bývala nechutně bohatá, blondýna s vysokoškolským vzděláním, která ale bohužel lehce nabyla, lehce pozbyla, když jejího otce zavřeli do vězení za podvody a veškerý jejich majetek zabavili. Caroline se tak ocitá na špinavých ulicích New Yorku a nemá kam jít, až jí to zavede do bistra, kde shodou okolností pracuje přidrzlá Max a Caroline tam tak v jeden den získá práci, bydlení u Max a zároveň i po nějakém čase nejlepší kamarádku, se kterou přijdou na nápad šetřit peníze na jejich společný "cupcake bussiness". Každý díl je neuvěřitelně vtipný, prosycený hláškami a neménně vtipnými vedlejšími postavami, které mě dostávají do kolen. Kdo začne koukat asi pravděpodobně potrápí svojí bránici.

2. Skins

 
Tenhle seriál začal v roce 2007, ale mám takový pocit, že pokračuje doteď. Já to nevím, protože jsem fanoušek jen prvních dvou sérií, zvládla jsem teda ještě třetí a čtvrtou, ale důležité informace pro Vás je ta, že každé dvě série se mění všechny postavy a mě jsou od třetí série všechny postavy víceménně dost nesympatické. Taky byste měli vědět, že všechny postavy jsou hlavní, každá série má kolem 8-10 epizod a každá ta epizoda je věnována právě jedné postavě. Jedná se o studenty střední školy, kolem 17-18 let, z anglického Bristolu, kteří se potýkají s dospíváním a skutečně nepříjemnými problémy, které si musí řešit asi každý dospívající člověk a ani se nedají považovat za problémy puberťáků. V popisu na csfd se o tomto seriálu píše, že je to komedie/drama, já v tom ale komedii ani moc nepostřehla, dle mého názoru to je ryzí drama. Setkáváme se zde s drogami, anorexií, nevěrou, zapeklitými vztahy, depresemi a sebevražednými sklony. Myslím, že každý mladý člověk se v nějaké postavě nebo povahovém rysu najde, a proto je to zajímavá podívaná.

S jakými seriály Vás ještě seznámím, se dozvíte v příštím díle :-)5 komentářů:

 1. 3. a 4. serie je best :D hlavně Cook :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám zase nejradši první dvě série, kvůli Sidovi a Cassie :D

   Vymazat
 2. 2 Broke Girls je úžasnej seriál a taky mám ráda tu herečku co hraje Max a je skvělá i v Thor: The Dark World

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K tomu Thorovi se snažím pořád dokopat. Já mám tu herečku ráda ve filmu Nick and Norah´s Infinite Playslist. Doporučuju.

   Vymazat
 3. Doporučuju New Girl ;-)

  OdpovědětVymazat