Movie Challenge: John Cusack

23 prosince Nikola Pincová 0 Comments

Jsem obrovská fanynka Johna Cusacka. Miluju filmy s ním, jeho charisma, postavy, které ztvárnil (protože si vybírá zatraceně dobré role v zatraceně dobrých filmech..Nebo mu to vybírá zatraceně dobrý agent, trochu moc zatraceně :-D), jeho vzhled.

Když už nevím, co bych z nudy vymyslela, dělám většinou movie nebo music challenges, což znamená podívat se na co nejvíc filmů s nějakým konkrétním hercem, nebo filmy, které mají něco společného a u hudby si poslechnout co nejvíc hudby z nějakého období nebo od nějaké skupiny.

Takže tentokrát to vyhrál John Cusack a dnes Vám chci představit filmy High Fidelity a Say Anything.

High Fidelity (Všechny moje lásky)

K tomuhle filmu mě vlastně nepřivedl herec John Cusack, ale předloha k filmu v podobě stejnomenné knížky od mého oblíbeného spisovatele Nicka Hornbyho (doporučuju!!). Vypráví příběh o smolaři Robovi, a ten zase vypráví o (kupodivu) všech svých láskách. Neskutečně sympatické mi bylo, že Rob vlastní obchod s gramodeskami. Začne přerovnávat svojí osobní sbírku desek, čímž i přerovnává a rekapituluje svoje vztahy. Navíc Rob je nešťastný a sebekritický takovým sympatickým způsobem, nesedne jeho povaha možná každému, ale tohle je přesně můj typ člověka. Vtipné, chytré, líbivé, uvěřitelné.

Say Anything (Řekni cokoliv)

Zatím film, co jsem s ním viděla naposled, takže moje zážitky jsou ještě celkem čerstvé a snažím se to zpracovat. Rozhodně o tom filmu můžu říct, že jsem se do něj zamilovala, o tom není pochyb. Moje nejoblíbenější filmy se vůbec podezřele pohybují v rozmezí 80tých a 90tých let. Soundtrack už mám samozřejmě v mobilu, ale o tom jindy. Tenhle snímek je o dvou lidech, kteří zrovna odmaturovali, takže je se mnou téma úzce spjaté, mě to čeká za několik měsíců :-O. Dívka jménem Diane je cílevědomá, snaživá a všechno jí vychází, dokonce dostane stipendium a může jít studovat do Anglie hodně prestižní školu, zatímco je Lloyd je tak trochu volnomyšlenkář, ale celkem oblíbený, rád se baví a tolik do budoucna nehledí, vlastně budoucnost maximálně tak vidí v kickboxu, o kterém říká, že je to sport budoucnosti :-D. Celý film nás provází společným trávením prázdnin a těžkými životními rozhodnutími a i nepříjemnými ranami.


0 komentářů: