Don´t rush, don´t eat garbage, love yourself?

14 října Nikola Pincová 0 Comments

Takové zamyšlení v pozdních nočních hodinách, ale přece jsem to musela postnout :-D A tím se dostáváme k chybě číslo jedna. Vypracovala jsem si takový seznam, jak žít aspoň letmě plnohodnotně, abychom nebyli pořád přichcíplí, obzvlášť v tomhle podzimním počasí, že..:-) Prostě abychom se cítili zdravě a zvládli zkorigovat náš hektický život s tím, udělat si chvilku čas na sebe a umět odpočívat, najíst se něčeho, co nám dá i něco zdravého pro naše tělo a bude nám to zároveň chutnat a dá nám to energii, a ne pocit viny z vyžrané ledničky a plného břicha.

1. Chodit spát, co nejdříve to jde
Chápu, že člověk i když přijde z práce, nebo třeba ze školy, má kolikrát ještě spoustu povinností, jako úklid, vaření, nebo si třeba nosí práci domů a nebo školou povinní se musí šprtat i po škole a když je k tomu ještě nějaká ta brigáda, tak času prostě ubývá. Ale je důležité, když už máme resty hotové, říct si, že není nutné sedět u televize nebo na internetu, stejnak Vám z toho nic neuteče (já jsem teda dneska dokonalý pokrytecký případ, ale když má člověk tu múzu,, ale kaju se už teď :-D), takže potom co doděláte co máte, tak šupky hupky do postele a aspoň odpočívat, pokud nemůžete usnout, ale kdyby Vás to hodně štvalo, tak si udělejte hrnek teplého mléka nebo kakaa, a hned se Vám bude líp spinkat. Pokud ale prostě nastane případ, že ani před půlnocí postel ani nespatříte, naučte se odpočívat tam, kde jste. Nepřepínejte se, a pokud Vaše tělo zareaguje, tak je to signál, že je asi na čase trochu ubrat :-) Nemusíte všechno dělat sami, nebo se tak úpěnlivě snažit být ve všem dobří. Řekněte někomu o pomoc, nebo občas něco odložte, nebo odflákněte a dopřejte si chvíli volna. Nejsme stroje, ale lidi a musíme o sebe trochu pečovat.

2. Jezte jídlo, ze kterého budete mít Vy i Vaše tělo radost
A také je důležité jíst dostatečně. I v tomhle jsem já velký flink a právě proto to na sobě vidím, jak jsem náchylnější k nemocem, mnohem dříve se unavím a celé tělo vypadá hůř, jak pleť, tak vlasy, nehty, prostě všechno. A hlavně nejezte pořád věci, které Vás jen zasytí a end of story. To je blbost. Když si uvědomíte, že v našem těle tyhle "srajdy" zůstávají a hrozně dlouho a těžce se zpracovávájí, než vyjdou ven, tak Vás to asi donutí se zamyslet, co jste všechno zbaštili. Podle mého názoru je takhle na podzim kouzlo v ovoci, zelenině, poctivých domácích polévkách, zdravému masu, bramborách, lušteninách, kuskusu...Je toho tolik a je to tak dobré a rozhodně to není drahé. Já myslím, že to za zkoušku přece stojí.

3. Usmívat se, ale zároveň neskrývat své pocity.
Taková asi klasická mantra. Když máte špatnou náladu, tak se v tom hned nevyžívejte a neutápějte. Kazíte si den akorát sobě, takže pokud se nemáte rádi, tak se mračte dál, ale není to hezký pohled. Zkuste nad tím chvíli přemýšlet.

0 komentářů: